SEA Major 2019 results

Posted by Nicholas 'MajinTenshinhan' Taylor • October 13, 2019 at 7:54 a.m. PDT

Update: This story has been updated with final results.

SEA Major is back again in 2019, and as usual it's happening in Singapore.

There's a huge amount of notable players attending for various games, and some of the players set to compete are RB|Bonchan, Rohto|Tokido, FD|Fujimura, CYG|Fuudo, YOG|Machabo, Talon|HotDog29, Mago, Liquid|John Takeuchi, CYG|Daigo, BC|Kazunoko, UYU|OilKing, RB|Gachikun, CO|Fenrich, UYU|NL, FAV|Sako, Liquid|Nemo, CO|Dogura, RZR|Xian, DNG|Itabashi Zangief, AZ|Kichipa-mu, Samitto, CYG|GamerBee, RRQ|Moke, RB|Luffy, PG|Shen Chan, BC|ApologyMan, FD|Johnny, BC|Tachikawa, ASM|MisterCrimson, PG|BNBBN, RSG|Shen Yuan, Matoi, ALUS|Qiuqiu, DouyuTV|Xiao Hai, ALUS|Yang Mian, PGW|Kamizono, ORDER|Travis Styles, AXIZ|Shuto, WE-R1|Trashbox, Chuan, RSG|Seo, GE|Abegen, EHADA|Xanxus, Rudi and Mame Spider, though there are of course many more as well.

This is the Asian Regional Final for the Capcom Pro Tour, for which the qualified players are Rohto|Tokido, FD|Fujimura, UYU|OilKing, RB|Bonchan, RZR|Xian, Liquid|Nemo and YOG|Machabo, while the 8th spot will be decided in a tiebreaker match between CYG|Fuudo and ORDER|Travis Styles.

It's of course also the host of the Open Premier event, where people can get a huge amount of points for the Capcom Pro Tour leaderboard. This will also be the host of the Soul Calibur Asia League Finals, and it's a Tenkaichi event on the Dragon Ball FighterZ World Tour.

Other games set to be played in tournament at this event are Samurai Shodown, Tekken 7, Ultra Street Fighter 4, BlazBlue: Cross Tag Battle, Under Night In-Birth EXE: Late[st], Guilty Gear Xrd REV 2 and Super Smash Bros. Ultimate.

Since the trailer at CEOtaku 2019, we also know we'll be getting our next Guilty Gear 2020 trailer here, presumably showing Axl Low's gameplay and showing us a glimpse of the next character after him.

Streaming is being done at Capcom Fighters, Dragon Ball FighterZ, Versus Asia, Game Start Asia, Anime Illuminati and Smash G of SG.

Street Fighter 5: Arcade Edition Asia Finals — Results

1. FD|Fujimura (Ibuki)
2. Rohto|Tokido (Akuma)
3. CYG|Fuudo (Birdie)
4. RB|Bonchan (Karin, Sagat)
5. Liquid|Nemo (Urien)
5. YOG|Machabo (Necalli)
7. RZR|Xian (Ibuki)
7. UYU|OilKing (Rashid)

Street Fighter 5: Arcade Edition Asia Finals — Battle log

• Grand finals, first set: FD|Fujimura (Ibuki) eliminated Rohto|Tokido (Akuma) 3-1.

• Losers finals: Rohto|Tokido (Akuma) eliminated CYG|Fuudo (Birdie) 3-2.

• Winners finals: FD|Fujimura (Ibuki) beat CYG|Fuudo (Birdie) 3-0.

• Losers semi-finals: Rohto|Tokido (Akuma) eliminated RB|Bonchan (Karin) 3-2.

• RB|Bonchan (Karin) eliminated YOG|Machabo (Necalli) 3-2.

• Rohto|Tokido (Akuma) eliminated Liquid|Nemo (Urien) 3-1.

• Winners semi-finals: FD|Fujimura (Ibuki) beat Liquid|Nemo (Urien) 3-0.

• Winners semi-finals: CYG|Fuudo (Birdie) beat RB|Bonchan (Sagat) 3-1.

• YOG|Machabo (Necalli) eliminated UYU|OilKing (Rashid) 3-1.

• Rohto|Tokido (Akuma) eliminated RZR|Xian (Ibuki) 3-1.

• First Round Match: CYG|Fuudo (Birdie) beat Rohto|Tokido (Akuma) 3-1.

• First Round Match: RB|Bonchan (Karin) beat RZR|Xian (Ibuki) 3-2.

• First Round Match: FD|Fujimura (Ibuki) beat YOG|Machabo (Necalli) 3-1.

• First Round Match: Liquid|Nemo (Urien) beat UYU|OilKing (Rashid) 3-1.

Street Fighter 5: Arcade Edition Asia Finals — Tiebreaker Qualifying Match

• CYG|Fuudo (R. Mika) eliminated Order|Travis Styles (Balrog) 3-0.

Street Fighter 5: Arcade Edition Open Premier — Results

1. CYG|Fuudo (Birdie, R. Mika)
2. RB|Gachikun (Rashid)
3. AZ|Kichipa-mu (Zangief)
4. Mago (Karin, Cammy)
5. Talon|HotDog29 (M. Bison)
5. RB|Luffy (R. Mika)
7. FD|Fujimura (Ibuki)
7. CO|Dogura (M. Bison)

9. RB|Bonchan (Karin)
9. Liquid|John Takeuchi (Rashid)
9. UYU|OilKing (Rashid)
9. RZR|Xian (Ibuki)
13. FAV|Sako (Menat, Kage)
13. YOG|Machabo (Necalli)
13. DNG|Nauman (Sakura)
13. Liquid|Nemo (Urien)

17. Order|Travis Styles (Balrog)
17. RRQ|Moke (Rashid)
17. FD|Johnny (Karin)
17. AXIZ|Shuto (Urien)
17. AMG|Narikun (Ibuki)
17. Mizuha (Kolin)
17. CYG|Daigo (Guile)
17. Rohto|Tokido (Akuma)

25. GZD|Weili (Laura)
25. iG|Jiewa (Akuma)
25. Talon|Denesis (M. Bison)
25. Order|ROF (Birdie)
25. DouyuTV|Xiao Hai (Cammy, Karin)
25. ALUS|TodayCEO (Dhalsim)
25. CYG|GamerBee (Necalli, Cammy)
25. Vitality|Hurricane (Cammy)

33. BC|Tachikawa (Rashid)
33. DNG|Itabashi Zangief (Zangief)
33. Verloren (Cammy)
33. BC|Kazunoko (Ibuki)
33. DS|ZG (Vega)
33. Chuan (Guile)
33. KOFMaster (F.A.N.G)
33. Saunic (Laura)
33. DS|Somniac (M. Bison)
33. UYU|NL (Akuma)
33. Schenkhan (Zeku)
33. RSG|Bravery (Cammy)
33. ALUS|Yang Mian (Zeku)
33. Unsung (Zeku)
33. ALUS|Qiuqiu (Urien)
33. BK|HSN (Rashid)

49. GG|Rumours (Birdie)
49. AWildLlama (M. Bison)
49. Dixon (M. Bison)
49. ALUS|VXBao (M. Bison)
49. SIN|Brandon (Akuma)
49. Syo (Ibuki)
49. Abeshi (F.A.N.G)
49. ESE|Sherryjenix (Necalli)
49. GRPT|Pugera (Ibuki)
49. IDN|Roxas32 (Ibuki)
49. AE|Kosaku (Necalli)
49. Kanga|Bug (Ibuki)
49. ASM|MisterCrimson (Dhalsim)
49. WE-R1|Jimmy (Vega)
49. Rupps (R. Mika)
49. DVR|SandBag (Akuma)

Street Fighter 5: Arcade Edition — Top 8 battle log

• Grand finals, first set: CYG|Fuudo (Birdie) eliminated RB|Gachikun (Rashid) 3-2.

• Losers finals: RB|Gachikun (Rashid) eliminated AZ|Kichipa-mu (Zangief) 3-2.

• Losers semi-finals: RB|Gachikun (Rashid) eliminated Mago (Karin) 3-1.

• Winners finals: CYG|Fuudo (Birdie) beat AZ|Kichipa-mu (Zangief) 3-0.

• Mago (Cammy) eliminated RB|Luffy (R. Mika) 3-2.

• RB|Gachikun (Rashid) eliminated Talon|HotDog29 (M. Bison) 3-2

• RB|Luffy (R. Mika) eliminated CO|Dogura (M. Bison) 3-0.

• RB|Gachikun (Rashid) eliminated FD|Fujimura (Ibuki) 3-2.

• Winners semi-finals: AZ|Kichipa-mu (Zangief) beat Mago (Karin) 3-0.

• Winners semi-finals: CYG|Fuudo (R. Mika) beat Talon|HotDog29 (M. Bison) 3-1.

Street Fighter 5: Arcade Edition — Top 16 battle log

• CO|Dogura (M. Bison) eliminated RZR|Xian (Ibuki) 2-1.

• RB|Luffy (R. Mika) eliminated UYU|OilKing (Rashid) 2-0.

• RB|Gachikun (Rashid) eliminated Liquid|John Takeuchi (Rashid) 2-0.

• FD|Fujimura (Ibuki) eliminated RB|Bonchan (Karin) 2-1.

• CO|Dogura (M. Bison) eliminated Liquid|Nemo (Urien) 2-1.

• UYU|OilKing (Rashid) eliminated DNG|Nauman (Sakura) 2-0.

• RB|Gachikun (Rashid) eliminated YOG|Machabo (Necalli) 2-1.

• RB|Bonchan (Karin) eliminated FAV|Sako (Menat) 2-0.

• Mago (Karin) beat FD|Fujimura (Ibuki) 2-0.

• AZ|Kichipa-mu (Zangief) beat Liquid|John Takeuchi (Rashid) 2-1.

• CYG|Fuudo (R. Mika) beat RB|Luffy (R. Mika) 2-0.

• Talon|HotDog29 (M. Bison) beat RZR|Xian (Ibuki) 2-1.

Street Fighter 5: Arcade Edition — Top 32 battle log

• UYU|OilKing (Rashid) eliminated CYG|Daigo (Guile) 2-0.

• CO|Dogura (M. Bison) eliminated AMG|Narikun (Ibuki) 2-0.

• Liquid|Nemo (Urien) eliminated Mizuha (Kolin) 2-1.

• Mago (Karin) beat AMG|Narikun (Ibuki) 2-1.

• FD|Fujimura (Ibuki) beat Liquid|Nemo (Urien) 2-1.

• Liquid|John Takeuchi (Rashid) beat CYG|Daigo (Guile) 2-0.

• YOG|Machabo (Necalli) eliminated Order|Travis Styles (Balrog) 2-0.

• DNG|Nauman (Sakura) eliminated Rohto|Tokido (Akuma) 2-1.

• AZ|Kichipa-mu (Zangief) beat Rohto|Tokido (Akuma) 2-0.

• RB|Luffy (R. Mika) beat YOG|Machabo (Necalli) 2-1.

• RB|Gachikun (Rashid) eliminated RRQ|Moke (Rashid) 2-0.

• RB|Bonchan (Karin) eliminated AXIZ|Shuto (Urien) 2-1.

• UYU|OilKing (Rashid) eliminated CYG|GamerBee (Cammy) 2-0.

• FAV|Sako (Menat) eliminated FD|Johnny (Karin) 2-1.

• CO|Dogura (M. Bison) eliminated DouyuTV|Xiao Hai (Cammy) 2-1.

• CYG|Fuudo (Birdie) beat RRQ|Moke (Rashid) 2-0.

• FAV|Sako (Menat) eliminated Talon|Denesis (M. Bison) 2-1.

• Talon|HotDog29 (M. Bison) beat FD|Johnny (Karin) 2-1.

• DNG|Nauman (Sakura) eliminated Vitality|Hurricane (Cammy) 2-1.

• RZR|Xian (Ibuki) beat RB|Bonchan (Karin) 2-1.

• Order|Travis Styles (Balrog) GZD|Weili (Laura) 2-1.

• Mizuha (Kolin) eliminated ALUS|TodayCEO (Dhalsim) 2-0.

• AXIZ|Shuto (Urien) eliminated Order|ROF (Birdie) 2-0.

• RB|Gachikun (Rashid) eliminated iG|Jiewa (Akuma) 2-1.

Street Fighter 5: Arcade Edition — Notable pools matches battle log

• Liquid|John Takeuchi (Rashid) beat DouyuTV|Xiao Hai (Cammy, Karin) 2-0.

• CYG|Daigo (Guile) beat Mizuha (Kolin) 2-0.

• UYU|OilKing (Rashid) eliminated ALUS|Yang Mian (Zeku) 2-1.

• Vitality|Hurricane (Cammy) eliminated Unsung (Zeku) 2-0.

• UYU|OilKing (Rashid) eliminated ASM|MisterCrimson (Dhalsim) 2-1.

• AMG|Narikun (Ibuki) beat Unsung (Zeku) 2-0.

• Mago (Karin) beat ALUS|Yang Mian (Zeku) 2-1.

• RB|Gachikun (Rashid) eliminated RSG|Bravery (Cammy) 2-1.

• Order|Travis Styles (Balrog) eliminated Schenkhan 2-1.

• FD|Johnny (Karin) beat RB|Gachikun (Rashid) 2-1.

• Talon|HotDog29 (M. Bison) beat Order|Travis Styles (Balrog) 2-1.

• AXIZ|Shuto (Urien) eliminated UYU|NL (Akuma) 2-0.

• Talon|Denesis (M. Bison) eliminated DS|Somniac (M. Bison) 2-1.

• Order|ROF (Birdie) eliminated KOFMaster (F.A.N.G) 2-1.

• CYG|GamerBee (Necalli) eliminated Chuan (Guile) 2-1.

• DNG|Nauman (Sakura) eliminated DS|ZG (Vega) 2-0.

• GZD|Weili (Laura) eliminated DNG|Itabashi Zangief (Zangief) 2-1.

• YOG|Machabo (Necalli) beat DS|Somniac (M. Bison) 2-0.

• FAV|Sako (Menat) eliminated Saunic (Laura) 2-0.

• RB|Luffy (R. Mika) beat UYU|NL (Akuma) 2-1.

• iG|Jiewa (Akuma) eliminated BC|Tachikawa (Rashid) 2-0.

• CO|Dogura (M. Bison) eliminated BC|Kazunoko (Ibuki) 2-1.

• CYG|Fuudo (R. Mika) beat KOFMaster (F.A.N.G) 2-0.

• RRQ|Moke (Rashid) beat FAV|Sako (Kage) 2-1.

• Liquid|Nemo (Urien) beat CYG|GamerBee (Necalli) 2-1.

• ALUS|TodayCEO (Dhalsim) eliminated Verloren (Cammy) 2-1.

• FD|Fujimura (Ibuki) beat DNG|Nauman (Sakura) 2-0.

• AZ|Kichipa-mu (Zangief) beat CO|Dogura (M. Bison) 2-0.

• Rohto|Tokido (Akuma) beat Verloren (Cammy) 2-1.

• RZR|Xian (Ibuki) beat DNG|Itabashi Zangief (Zangief) 2-0.

• RB|Bonchan (Karin) beat iG|Jiewa (Akuma) 2-0.

Dragon Ball FighterZ — Results

1. CO|Fenrich (Cell, Kid Goku, Vegeta)
2. PG|BNBBN (Kid Buu, Bardock, Kid Goku)
3. FT|B (Kid Buu, Adult Gohan, Yamcha)
4. BC|Kazunoko (Kid Buu, Kid Goku, Yamcha)
5. EHADA|Xanxus (Vegito, Blue Vegeta, Vegeta)
5. Matoi (Android 21, Goku, Bardock)
7. Kawamatsu (Kid Buu, Bardock, Trunks)
7. Maddo (Kid Buu, Yamcha, Kid Goku)

9. BC|ApologyMan (Piccolo, Teen Gohan, Goku)
9. Tako (Bardock, Kid Goku, Adult Gohan)
9. Kuba (Hit, Bardock, Trunks)
9. BC|Tachikawa (Android 18, Kid Goku, Frieza)
13. Nekoze (Kid Buu, Bardock, Vegeta)
13. RSG|Seo (Kid Buu, Kid Goku, Teen Gohan)
13. Ikoan (Hit, Bardock, Kid Buu)
13. Rudi (Kid Buu, Bardock, Goku)

Dragon Ball FighterZ — Top 8 battle log

• Grand finals, first set: CO|Fenrich (Cell, Kid Goku, Vegeta) eliminated PG|BNBBN (Kid Buu, Bardock, Kid Goku) 3-0.

• Losers finals: PG|BNBBN (Kid Buu, Bardock, Kid Goku) eliminated FT|B (Kid Buu, Adult Gohan, Yamcha) 3-2.

• Winners finals: CO|Fenrich (Cell, Kid Goku, Vegeta) beat FT|B (Kid Buu, Adult Gohan, Yamcha) 3-0.

• Losers semi-finals: PG|BNBBN (Kid Buu, Bardock, Kid Goku) eliminated BC|Kazunoko (Kid Buu, Kid Goku, Yamcha) 2-1.

• BC|Kazunoko (Kid Buu, Kid Goku, Yamcha) eliminated Matoi (Android 21, Goku, Bardock) 2-0.

• PG|BNBBN (Kid Buu, Bardock, Kid Goku) eliminated EHADA|Xanxus (Vegito, Blue Vegeta, Vegeta) 2-1.

• Matoi (Android 21, Goku, Bardock) eliminated Maddo (Kid Buu, Yamcha, Kid Goku) 2-0.

• PG|BNBBN (Kid Buu, Bardock, Kid Goku) eliminated Kawamatsu (Kid Buu, Bardock, Trunks) 2-0.

• Winners semi-finals: CO|Fenrich (Cell, Kid Goku, Vegeta) beat BC|Kazunoko (Kid Buu, Kid Goku, Yamcha) 2-1.

• Winners semi-finals: FT|B (Kid Buu, Adult Gohan, Yamcha) beat EHAXA|Xanxus (Vegito, Blue Vegeta, Vegeta) 2-0.

Dragon Ball FighterZ — Top 16 battle log

• Kawamatsu (Kid Buu, Bardock, Trunks) eliminated BC|Tachikawa (Android 18, Kid Goku, Frieza) 2-0.

• Kawamatsu (Kid Buu, Bardock, Trunks) eliminated Rudi (Kid Buu, Bardock, Goku) 2-0.

• BC|Kazunoko (Kid Buu, Kid Goku, Yamcha) beat BC|Tachikawa (Android 18, Kid Goku, Frieza) 2-0.

• Maddo (Kid Buu, Yamcha, Kid Goku) eliminated Kuba (Hit, Bardock, Trunks) 2-0.

• Kuba (Hit, Bardock, Trunks) eliminated Ikoan (Hit, Bardock, Kid Buu) 2-0.

• FT|B (Kid Buu, Adult Gohan, Yamcha) beat Maddo (Kid Buu, Yamcha, Kid Goku) 2-1.

• Matoi (Android 21, Goku, Bardock) eliminated Tako (Bardock, Kid Goku, Adult Gohan) 2-1.

• Matoi (Android 21, Goku, Bardock) eliminated RSG|Seo (Kid Buu, Kid Goku, Teen Gohan) 2-1.

• EHADA|Xanxus (Vegito, Blue Vegeta, Vegeta) beat Tako (Bardock, Kid Goku, Adult Gohan).

• PG|BNBBN (Kid Buu, Bardock, Kid Goku) eliminated BC|ApologyMan (Piccolo, Teen, Gohan, Goku) 2-1.

• PG|BNBBN (Kid Buu, Bardock, Kid Goku) eliminated Nekoze (Kid Buu, Bardock, Vegeta) 2-0.

• CO|Fenrich (Cell, Kid Goku, Vegeta) beat BC|ApologyMan (Piccolo, Teen Gohan, Goku) 2-0.

Soul Calibur 6 — Results

1. Yuttoto (Voldo, Azwel)
2. PG|Shen Chan (Cervantes, Kilik)
3. ShenLin (Siegfried)
4. PGW|Kamizono (Seong Mi-Na)
5. 575 (Nightmare, Cassandra)
5. Plruto7 (Nightmare)
7. FlashGawd (2B, Azwel)
7. Cipher0613 (Geralt)

9. GO|Keev (Nightmare)
9. Hyunmu (Mitsurugi, Seong Mi-Na)
9. Oplon|Skyll (Mitsurugi)
9. Jyashin (Ivy)
13. Shiwapon (Sophitia)
13. Agencimmo|Saitoh (Astaroth)
13. Orange|Kayane (2B)
13. Tetra (2B)

Soul Calibur 6 — Top 8 battle log

• Grand finals, first set: Yuttoto (Azwel) eliminated PG|Shen Chan (Cervantes, Kilik) 3-1.

• Losers finals: PG|Shen Chan (Cervantes) eliminated ShenLin (Siegfried) 3-2.

• Losers semi-finals: ShenLin (Siegfried) eliminated PGW|Kamizono (Seong Mi-Na) 2-1.

• Winners finals: Yuttoto (Voldo, Azwel) beat PG|Shen Chan (Cervantes) 3-2.

• ShenLin (Siegfried) eliminated Plruto7 (Nightmare) 2-0.

• PGW|Kamizono (Seong Mi-Na) eliminated 575 (Nightmare, Cassandra) 2-0.

• ShenLin (Siegfried) eliminated Cipher0613 (Geralt) 2-1.

• PGW|Kamizono (Seong Mi-Na) eliminated FlashGawd (2B) 2-1.

• Winners semi-finals: PG|Shen Chan (Cervantes) beat Plruto7 (Nightmare) 2-0.

• Winners semi-finals: Yuttoto (Voldo) beat 575 (Nightmare) 2-0.

Soul Calibur 6 — Top 16 battle log

• ShenLin (Siegfried) eliminated Jyashin (Ivy) 2-1.

• Cipher0613 (Geralt) eliminated Oplon|Skyll (Mitsurugi) 2-0.

• FlashGawd (Azwel) eliminated Hyunmu (Mitsurugi, Seong Mi-Na) 2-1.

• PGW|Kamizono (Seong Mi-Na) eliminated GO|Keev (Nightmare) 2-1.

• 575 (Nightmare) beat Oplon|Skyll (Mitsurugi) 2-1.

• PG|Shen Chan (Cervantes) beat GO|Keev (Nightmare) 2-0.

• Plruto7 (Nightmare) beat FlashGawd (2B, Azwel) 2-0.

• Yuttoto (Voldo) beat Jyashin (Ivy) 2-0.

• Hyunmu (Mitsurugi) eliminated Agencimmo|Saitoh (Astaroth) 2-1.

• PGW|Kamizono (Seong Mi-Na) eliminated Shiwapon (Sophitia) 2-0.

• Cipher0613 (Geralt) eliminated Orange|Kayane (2B) 2-1.

• ShenLin (Siegfried) eliminated Tetra (2B) 2-0.

Guilty Gear Xrd REV 2 — Results

1. Samitto (Chipp)
2. BC|Kazunoko (Raven)
3. Shun (Baiken)
4. Maddo (Venom)
5. Kashiyama|Eda (Sin)
5. KADG|Shin (Sin)
7. TW|Habanero (Millia)
7. Tinkle (Ramlethal)

Guilty Gear Xrd REV 2 — Top 4 battle log

• Grand finals, second set: Samitto (Chipp) eliminated BC|Kazunoko (Raven) 3-1.

• Grand finals, first set: Samitto (Chipp) beat BC|Kazunoko (Raven) 3-0.

• Losers finals: Samitto (Chipp) eliminated Shun (Baiken) 3-2.

• Losers semi-finals: Shun (Baiken) eliminated Maddo (Venom) 2-0.

• Winners finals: BC|Kazunoko (Raven) beat Samitto (Chipp) 3-2.

Guilty Gear Xrd REV 2 — Top 8 battle log

• Shun (Baiken) eliminated KADG|Shin (Sin) 2-0.

• Maddo (Venom) eliminated Kashiyama|Eda (Sin) 2-0.

• KADG|Shin (Sin) eliminated Tinkle (Ramlethal) 2-1.

• Maddo (Venom) eliminated TW|Habanero (Millia) 2-1.

• Winners semi-finals: Samitto (Chipp) beat Kashiyama|Eda (Sin) 2-0.

• Winners semi-finals: BC|Kazunoko (Raven) beat Shun (Baiken) 2-1.

Samurai Shodown — Results

1. BC|Kazunoko (Yoshitora)
2. SnowDrop (Jubei, Yashamaru, Shiki, Rimururu)
3. VGD (Earthquake, Kyoshiro, Tam Tam)
4. ASM|MisterCrimson (Genjuro, Charlotte)

Samurai Shodown — Top 4 battle log

• Grand finals, first set: BC|Kazunoko (Yoshitora) eliminated SnowDrop (Shiki, Rimururu, Jubei) 3-0.

• Losers finals: SnowDrop (Yashamaru) eliminated VGD (Earthquake, Kyoshiro, Tam Tam) 3-0.

• Winners finals: BC|Kazunoko (Yoshitora) beat VGD (Kyoshiro, Earthquake) 3-0.

• Losers semi-finals: SnowDrop (Jubei) eliminated ASM|MisterCrimson (Genjuro, Charlotte) 2-1.

Tekken 7 — Results

1. Lan94 (Julia)
2. MadRush (Eliza, Geese)
3. GM|SideStepLance (Lee)
4. CJB Medan (Lars, Shaheen)

Tekken 7 — Top 4 battle log

• Grand finals, first set: Lan94 (Julia) eliminated MadRush (Eliza, Geese) 3-0.

• Losers finals: MadRush (Eliza) eliminated GM|SideStepLance (Lee) 3-2.

• Losers semi-finals: MadRush (Eliza) eliminated CJB Medan (Lars, Shaheen) 2-0.

• Winners finals: Lan94 (Julia) beat GM|SideStepLance (Lee) 3-1.

Under Night In-Birth EXE: Late[st] — Results

1. RSG|Seo (Byakuya)
2. Tinkle (Phonon)
3. Asher (Merkava)
4. Enkido Hyde (Enkidu)

Under Night In-Birth EXE: Late[st] — Top 4 battle log

• Grand finals, second set: RSG|Seo (Byakuya) eliminated Tinkle (Phonon) 3-0.

• Grand finals, first set: Tinkle (Phonon) beat RSG|Seo (Byakuya) 3-2.

• Losers finals: Tinkle (Phonon) eliminated Asher (Merkava) 3-2.

• Winners finals: RSG|Seo (Byakuya) beat Asher (Merkava) 3-0.

• Losers semi-finals: Tinkle (Phonon) eliminated Enkido Hyde (Enkidu) 2-0.

BlazBlue: Cross Tag Battle — Results

1. CO|Fenrich (Mitsuru, Yuzuriha)
2. SPB|Noble (Carmine, Vatista)
3. SnowDrop (Yuzuriha, Mai)
4. AG|DD Division (ν -No.13-, Vatista)

BlazBlue: Cross Tag Battle — Top 4 battle log

• Grand finals, first set: CO|Fenrich (Mitsuru, Yuzuriha) eliminated SPB|Noble (Carmine, Vatista) 3-0.

• Losers finals: SPB|Noble (Carmine, Vatista) eliminated SnowDrop (Yuzuriha, Mai) 3-1.

• Losers semi-finals: SnowDrop (Yuzuriha, Mai) eliminated AG|DD Division (ν -No.13-, Vatista) 3-2.

• Winners finals: CO|Fenrich (Mitsuru, Yuzuriha) beat SPB|Noble (Carmine, Vatista) 3-2.

Event Schedule

SEA Major 2019 Event Schedule image #1 SEA Major 2019 Event Schedule image #2
Click images for larger versions

Schedule images courtesy of AceKingOffSuit.

Contributions to this story have been made by Ferxomar, diddykv and Zekayasd.

Load comments (43)