VSFighting 2019 results

Posted by Nicholas 'MajinTenshinhan' Taylor • July 21, 2019 at 12:06 p.m. PDT

Update: This story has been updated with final results.

This weekend will see Birmingham, United Kingdom as the place to be, as VSFighting 2019 is happening there.

It's an unbelievably stacked event across several games, with a sampling of notable names being this long — ROX|Knee, REC|Punk, Mouz|Problem X, CO|Go1, BC|Kazunoko, RB|Gachikun, Talon|Kkokkoma, RB|Bonchan, YOG|Machabo, CYG|Daigo, UYU|OilKing, FAV|Sako, CO|Dogura, RZR|Xian, FD|Haitani, CO|Fenrich, Liquid|Nemo, NVD|Phenom, Qudans, UYU|LowHigh, RB|Luffy, NASR|BigBird, CGG|Tissuemon, CRaZY|SuperAkouma, CYG|GamerBee, Liquid|John Takeuchi, ROX|Chanel, NRG|HookGangGod, UYU|Jeondding, PxP|A Foxy Grampa, DNG|Itabashi Zangief, CYG|Infexious, FNATIC|Shakz, MVP|Pekos, FAV|Ryuusei, UYU|NL, Mago, Vitality|Hurricane, EnVyUS|MisterCrimson, SPAG|CherryBerryMango, Takamura, RRQ|Moke, Talon|HotDog29, COMP|Siologica, CJ Truth, GRPT|MOV, COMP|TeruRock, VGIA|VegaPatch, DG|KaneAndTrench, AXL|Fergus, DG|Asim, VGIA|Shanks, NVD|Veggey, iG|Jiewa, iXA|StormKubo, DG|RooKang, DG|ThePhantom, YMCA|Joeplix, DizzyTT, DNG|Nauman, Maddo, Oplon|Skyll, Atrosh, CRaZY|Gehaktbal, EQNX|Blackbeard — and, of course, there are many more as well where they came from.

VSFighting 2019 is a Master Event on the Tekken World Tour and a Premier Event on the Capcom Pro Tour. On top of this, it's a Dragon Ball FighterZ World Tour Tenkaichi Event and it's also part of the Dead or Alive World Championship.

There'll also be tournament play in Mortal Kombat 11, Samurai Shodown, Soul Calibur 6 and Super Street Fighter 2: Turbo.

A whopping 359 entrants have signed up for Tekken 7, while Street Fighter 5: Arcadee Edition holds strong at 178 participants. Mortal Kombat 11 and Dragon Ball FighterZ also sit at above 100 entrants each, while Samurai Shodown and Soul Calibur 6 both have over 50 fighters set to compete. Rounding it out are Dead or Alive 6 and Super Street Fighter 2: Turbo which sit at 49 and 43 registered players, respectively.

Streaming is being done at Tekken, Capcom Fighters, Dragon Ball FighterZ, NetherRealm, Electronic Dojo and Grand Master Challenge.

Tekken 7 — Results

1. ROX|Knee (Steve, Kazumi, Jin, Lars)
2. UYU|LowHigh (Law, Shaheen, Steve, Kazumi)
3. CRaZY|SuperAkouma (Akuma)
4. Liquid|Gen (Shaheen, Law, Leo)
5. Dinosaur (Bryan)
5. MVP|Pekos (Geese, Katarina)
7. Talon|Kkokkoma (Dragunov, Kazumi, Geese, Paul)
7. AXL|Fergus (Asuka, Katarina)

9. Exeed|Ghirlanda (Katarina)
9. DG|ThePhantom (Master Raven)
9. Gosain (Law)
9. YMCA|Jopelix (Claudio)
13. Fireblade (Jin)
13. DG|Asim (Geese, Kazumi)
13. Spag|CherryBerryMango (Jin)
13. LOK|VaanGR (Anna, Asuka)

17. Rize|GoukiAkuma (Akuma)
17. Bati (King)
17. DG|KaneAndTrench (Yoshimitsu)
17. Haroun (Anna)
17. NeedsMoarCoffee (Kuma)
17. CGG|Tissuemon (Master Raven)
17. TDB|ArtOfAce (Steve, Bryan)
17. DritonRama (Law)

25. TDB|Malekith (Asuka)
25. Suiken (Lei)
25. Miirio (Lee)
25. BonusJin (Nina)
25. KingJae (Marduk)
25. Demon (Josie)
25. UYU|Jeondding (Eddy)
25. Rize|Chickenmaru (Josie)

33. DG|RooKang (Bob)
33. DS|Ronicer (Asuka)
33. Rize|Dante (JACK-7)
33. 200K|Vitolic (Katarina)
33. SignorFarfalla (Gigas)
33. TKT|Hobbith (Paul)
33. RHB|Lightzu (Miguel)
33. EQNX|Blackbeard (Katarina)
33. Rize|SolidRose (Lili)
33. Rize|Wiki (Hwoarang)
33. 200K|Eddyy (Leo, Bob)
33. Rise|EMinor (Eliza)
33. Nicky (Xiaoyu)
33. DS|K-Wiss (Hwoarang)
33. NFC3D|Mharwanah (Nina)
33. Q4F|DevilKazuya (Devil Jin)

49. Sabredabre (Nina)
49. Chaos1991 (Leo)
49. SCO Panda (Feng, Panda, Paul)
49. ARKHAIVES|Kuzma
49. Lucksey (King)
49. Autoswitched (Kazuya)
49. W3D|Sayajin (Alisa)
49. ED|Koenji (Lucky Chloe)
49. DS|Shirdel (Alisa)
49. Abominable (King)
49. MIG|Bolt
49. TOWK|Avatar of Chaos
49. YMCA|Trukki3 (JACK-7)
49. 200K|Jacket (JACK-7)
49. VGIA|Shanks (Akuma)
49. Rize|FalseGod (Steve)

Tekken 7 — Top 8 battle log

• Grand finals, first set: ROX|Knee (Steve) eliminated UYU|LowHigh (Kazumi, Shaheen) 3-2.

• Losers finals: UYU|LowHigh (Shaheen) eliminated CRaZY|SuperAkouma (Akuma) 3-0.

• Losers semi-finals: CRaZY|SuperAkouma (Akuma) eliminated Liquid|Gen (Shaheen) 2-1.

• Winners finals: ROX|Knee (Steve) beat UYU|LowHigh (Law, Steve) 3-0.

• Liquid|Gen (Shaheen) eliminated MVP|Pekos (Geese) 2-0.

• CRaZY|SuperAkouma (Akuma) eliminated Dinosaur (Bryan) 2-0.

• Liquid|Gen (Law) eliminated AXL|Fergus (Asuka) 2-1.

• CRaZY|SuperAkouma (Akuma) eliminated Talon|Kkokkoma (Dragunov) 2-0.

• Winners semi-finals: ROX|Knee (Steve) beat MVP|Pekos (Geese, Katarina) 2-0.

• Winners semi-finals: UYU|LowHigh (Law) beat Dinosaur (Bryan) 2-0.

Tekken 7 — Top 16 battle log

• Talon|Kkokkoma (Dragunov) eliminated YMCA|Jopelix (Claudio) 2-0.

• CRaZY|SuperAkouma (Akuma) eliminated Gosain (Law) 2-0.

• Liquid|Gen (Law) eliminated DG|ThePhantom (Master Raven) 2-0.

• AXL|Fergus (Asuka) eliminated Exeed|Ghirlanda (Katarina) 2-0.

• Talon|Kkokkoma (Paul) eliminated LOK|VaanGR (Anna) 2-0.

• CRaZY|SuperAkouma (Akuma) eliminated Spag|CherryBerryMango (Jin) 2-1.

• Liquid|Gen (Leo) eliminated DG|Asim (Kazumi, Geese) 2-0.

• Exeed|Ghirlanda (Katarina) eliminated Fireblade (Jin) 2-0.

• UYU|LowHigh (Law) beat DG|ThePhantom (Master Raven) 2-0.

• Dinosaur (Bryan) beat AXL|Fergus (Katarina, Asuka) 2-1.

• MVP|Pekos (Geese) beat YMCA|Jopelix (Claudio) 2-0.

• ROX|Knee (Steve) beat Gosain (Law) 2-0.

Tekken 7 — Top 32 battle log

• Spag|CherryBerryMango (Jin) eliminated NeedsMoarCoffee (Kuma) 2-0.

• CRaZY|SuperAkouma (Akuma) eliminated CGG|Tissuemon (Master Raven) 2-1.

• Talon|Kkokkoma (Kazumi) eliminated DritonRama (Law) 2-0.

• Liquid|Gen (Leo) eliminated Haroun (Anna) 2-0.

• LOK|VaanGR (Anna) eliminated TDB|ArtOfAce (Steve) 2-0.

• Fireblade (Jin) eliminated Rize|GoukiAkuma (Akuma) 2-1.

• Exeed|Ghirlanda (Katarina) eliminated Bati (King) 2-0.

• DG|Asim (Geese) eliminated DG|KaneAndTrench (Yoshimitsu) 2-1.

• DG|ThePhantom (Master Raven) beat Spag|CherryBerryMango (Jin) 2-0.

• UYU|LowHigh (Law) beat CGG|Tissuemon (Master Raven) 2-0.

• AXL|Fergus (Katarina) beat TDB|ArtOfAce (Steve, Bryan) 2-1.

• Dinosaur (Bryan) beat Talon|Kkokkoma (Kazumi) 2-1.

• YMCA|Jopelix (Claudio) beat Fireblade (Jin) 2-1.

• ROX|Knee (Steve) beat Liquid|Gen (Leo) 2-1.

• Gosain (Law) beat DG|Asim (Geese) 2-1.

• MVP|Pekos (Geese) beat Bati (King) 2-1.

• DritonRama (Law) eliminated Rize|Chickenmaru (Josie) 2-0.

• LOK|VaanGR (Anna) eliminated UYU|Jeondding (Eddy) 2-1.

• NeedsMoarCoffee (Kuma) eliminated KingJae (Marduk) 2-1.

• Rize|GoukiAkuma (Akuma) eliminated TDB|Malekith (Asuka) 2-0.

• CRaZY|SuperAkouma (Akuma) eliminated Demon (Josie) 2-0.

• Haroun (Anna) eliminated BonusJin (Nina) 2-1.

• DG|KaneAndTrench (Yoshimitsu) eliminated Miirio (Lee) 2-0.

• Exeed|Ghirlanda (Katarina) eliminated Suiken (Lei) 2-0.

Street Fighter 5: Arcade Edition — Results

1. RB|Bonchan (Karin, Sagat)
2. REC|Punk (Karin)
3. YOG|Machabo (Necalli)
4. NASR|AngryBird (Zeku, Ibuki)
5. CYG|Infexious (Zeku)
5. NVD|Phenom (Karin, Necalli, M. Bison)
7. RB|Gachikun (Rashid)
7. FAV|Sako (Menat)

9. UYU|NL (Akuma)
9. FAV|Ryuusei (Urien)
9. RB|Luffy (R. Mika)
9. CO|Dogura (M. Bison)
13. FNATIC|Shakz (Cammy, Laura)
13. NASR|BigBird (Rashid)
13. FD|Haitani (Akuma)
13. Liquid|John Takeuchi (Rashid)

17. DNG|Itabashi Zangief (Abigail, Zangief)
17. Talon|HotDog29 (M. Bison)
17. RRQ|Moke (Rashid)
17. CYG|Daigo (Guile)
17. Vitality|Hurricane (Cammy)
17. Mouz|Problem X (M. Bison)
17. Takamura (Akuma)
17. CYG|GamerBee (Cammy)

25. BC|Kazunoko (Ibuki)
25. UYU|OilKing (Rashid)
25. UchihaStrider (Akuma)
25. Liquid|Nemo (Urien)
25. CJ Truth (Kolin, Cammy)
25. NVD|Veggey (Birdie)
25. GRPT|MOV (Karin, Chun-Li)
25. Broski (Dhalsim)

33. VGIA|VegaPatch (F.A.N.G)
33. F-Word (Ibuki)
33. RZR|Xian (Ibuki)
33. Reason|BoltStrike (Vega)
33. iG|Jiewa (Akuma)
33. Shaquille (Ken)
33. BTM|GunSlinga (Zeku)
33. GRIP|ADTerminal (Urien)
33. Rise|K-Brad (Cammy)
33. Mizuha (Kolin)
33. EnVyUS|Abdess (Akuma)
33. Quiggy (Zangief)
33. StrtFighterSteve (R. Mika)
33. Mago (Karin, Cammy)
33. Ryan Hart (Urien)
33. CIV|Mopuulapo (Balrog)

49. RST|China II (Abigail)
49. SJ|Stack Bradford (Akuma)
49. Aid0ken (Guile)
49. Geniuskid (Abigail)
49. Atrosh (Birdie)
49. Reason|MetalQueerSolid (F.A.N.G)
49. Method|ImStillDaDaddy (Guile)
49. EnVyUS|MisterCrimson (Dhalsim)
49. DNG|Nauman (Sakura)
49. Fierce|Brian (Necalli)
49. KymPrecision (Birdie)
49. Shivs (Menat)
49. GRPT|Gllty (Dhalsim)
49. BeasTV|Kawano (Kolin)
49. FNATIC|Akainu (Guile)
49. UYU|Jeondding (Rashid)

Street Fighter 5: Arcade Edition — Top 8 battle log

• Grand finals, second set: RB|Bonchan (Karin) eliminated REC|Punk (Karin) 3-2.

• Grand finals, first set: RB|Bonchan (Karin) beat REC|Punk (Karin) 3-1.

• Losers finals: RB|Bonchan (Karin) eliminated YOG|Machabo (Necalli) 3-2.

• Losers semi-finals: YOG|Machabo (Necalli) eliminated NASR|AngryBird (Zeku, Ibuki) 3-2.

• Winners finals: REC|Punk (Karin) beat RB|Bonchan (Sagat, Karin) 3-1.

• YOG|Machabo (Necalli) eliminated NVD|Phenom (Karin, Necalli) 3-1.

• NASR|AngryBird (Zeku) eliminated CYG|Infexious (Zeku) 3-0.

• YOG|Machabo (Necalli) eliminated FAV|Sako (Menat) 3-1.

• NASR|AngryBird (Zeku) eliminated RB|Gachikun (Rashid) 3-1.

• Winners semi-finals: RB|Bonchan (Sagat) beat CYG|Infexious (Zeku) 3-1.

• Winners semi-finals: REC|Punk (Karin) beat NVD|Phenom (Karin) 3-1.

Street Fighter 5: Arcade Edition — Top 16 battle log

• FAV|Sako (Menat) eliminated FAV|Ryuusei (Urien) 2-1.

• NASR|AngryBird (Zeku) eliminated CO|Dogura (M. Bison) 2-1.

• YOG|Machabo (Necalli) eliminated UYU|NL (Akuma) 2-0.

• RB|Gachikun (Rashid) eliminated RB|Luffy (R. Mika) 2-1.

• CYG|Infexious (Zeku) beat FAV|Sako (Menat) 2-1.

• RB|Bonchan (Karin) beat UYU|NL (Akuma) 2-0.

• NVD|Phenom (Karin) beat NASR|AngryBird (Zeku) 2-1.

• REC|Punk (Karin) beat RB|Luffy (R. Mika) 2-0.

• CO|Dogura (M. Bison) eliminated Liquid|John Takeuchi (Rashid) 2-1.

• RB|Gachikun (Rashid) eliminated FD|Haitani (Akuma) 2-1.

• YOG|Machabo (Necalli) eliminated FNATIC|Shakz (Cammy) 2-1.

• FAV|Ryuusei (Urien) eliminated NASR|BigBird (Rashid) 2-1.

Street Fighter 5: Arcade Edition — Top 48 battle log

• CO|Dogura (M. Bison) eliminated CYG|GamerBee (Cammy) 2-0.

• RB|Gachikun (Rashid) eliminated Mouz|Problem X (M. Bison) 2-0.

• FD|Haitani (Akuma) eliminated Vitality|Hurricane (Cammy) 2-0.

• Liquid|John Takeuchi (Rashid) eliminated Takamura (Akuma) 2-0.

• FNATIC|Shakz (Cammy) eliminated DNG|Itabashi Zangief (Abigail) 2-1.

• YOG|Machabo (Necalli) eliminated Talon|HotDog29 (M. Bison) 2-0.

• NASR|BigBird (Rashid) eliminated RRQ|Moke (Rashid) 2-0.

• FAV|Ryuusei (Urien) eliminated CYG|Daigo (Guile) 2-0.

• RB|Bonchan (Karin) beat CO|Dogura (M. Bison) 2-1.

• CYG|Infexious (Zeku) beat FD|Haitani (Akuma) 2-0.

• FAV|Sako (Menat) beat Mouz|Problem X (M. Bison) 2-1.

• UYU|NL (Akuma) beat Takamura (Akuma) 2-0.

• NVD|Phenom (Necalli) beat DNG|Itabashi Zangief (Zangief) 2-1.

• NASR|AngryBird (Zeku) beat YOG|Machabo (Necalli) 2-0.

• RB|Luffy (R. Mika) beat NASR|BigBird (Rashid) 2-1.

• REC|Punk (Karin) beat FAV|Ryuusei (Urien) 2-0.

• RRQ|Moke (Rashid) eliminated UchihaStrider (Akuma) 2-0.

• CYG|GamerBee (Cammy) eliminated Broski (Dhalsim) 2-1.

• CYG|Daigo (Guile) eliminated Liquid|Nemo (Urien) 2-0.

• Talon|HotDog29 (M. Bison) eliminated UYU|OilKing (Rashid) 2-1.

• FNATIC|Shakz (Cammy) eliminated BC|Kazunoko (Ibuki) 2-0.

• Vitality|Hurricane (Cammy) eliminated CJ Truth (Kolin) 2-1.

• Liquid|John Takeuchi (Rashid) eliminated GRPT|MOV (Karin) 2-0.

• RB|Gachikun (Rashid) eliminated NVD|Veggey (Birdie) 2-0.

• CYG|Daigo (Guile) eliminated GRIP|ADTerminal (Urien) 2-0.

• CYG|GamerBee (Cammy) eliminated Ryan Hart (Urien) 2-0.

• GRPT|MOV (Karin) eliminated Mago (Karin) 2-1.

• UchihaStrider (Akuma) eliminated iG|Jiewa (Akuma) 2-1.

• Liquid|John Takeuchi (Rashid) eliminated StrtFighterSteve (R. Mika) 2-0.

• Vitality|Hurricane (Cammy) eliminated Mizuha (Kolin) 2-1.

• Broski (Dhalsim) eliminated CIV|Mopuulapo (Balrog) 2-0.

• RRQ|Moke (Rashid) eliminated Shaquille (Ken) 2-0.

• NVD|Veggey (Birdie) eliminated Quiggy (Zangief) 2-0.

• RB|Gachikun (Rashid) eliminated EnVyUS|Abdess (Akuma) 2-1.

• CJ Truth (Kolin) eliminated Rise|K-Brad (Cammy) 2-0.

• Liquid|Nemo (Urien) eliminated BTM|GunSlinga (Zeku) 2-1.

• UYU|OilKing (Rashid) eliminated Reason|BoltStrike (Vega) 2-0.

• Talon|HotDog29 (M. Bison) eliminated RZR|Xian (Ibuki) 2-0.

• FNATIC|Shakz (Cammy) eliminated F-Word (Ibuki) 2-1.

• BC|Kazunoko (Ibuki) eliminated VGIA|VegaPatch (F.A.N.G) 2-1.

Street Fighter 5: Arcade Edition — Notable pool matches battle log

• CO|Dogura (M. Bison) beat iG|Jiewa (Akuma) 2-1.

• UYU|NL (Akuma) beat CYG|Daigo (Guile) 2-0.

• FAV|Ryuusei (Urien) beat Liquid|John Takeuchi (Rashid) 2-0.

• EnVyUS|Abdess (Akuma) eliminated FNATIC|Akainu (Guile) 2-0.

• Mizuha (Kolin) eliminated UYU|Jeondding (Rashid) 2-0.

• RB|Luffy (R. Mika) beat Broski (Dhalsim) 2-0.

• iG|Jiewa (Akuma) beat Mizuha (Kolin) 2-0.

• CO|Dogura (M. Bison) beat UYU|Jeondding (Rashid) 2-0.

• UYU|NL (Akuma) beat FNATIC|Akainu (Guile) 2-1.

• F-Word (Ibuki) eliminated BeasTV|Kawano (Kolin) 2-1.

• RZR|Xian (Ibuki) eliminated GRPT|Gllty (Dhalsim) 2-1.

• FAV|Ryuusei (Urien) beat BeasTV|Kawano (Kolin) 2-0.

• Liquid|John Takeuchi (Rashid) beat RST|Naught (Urien) 2-1.

• RB|Luffy (R. Mika) beat GRPT|Gllty (Dhalsim) 2-1.

• Broski (Dhalsim) beat RZR|Xian (Ibuki) 2-0.

• FAV|Sako (Menat) beat BC|Kazunoko (Ibuki) 2-0.

• CYG|Infexious (Zeku) beat UYU|OilKing (Rashid) 2-1.

• NASR|AngryBird (Zeku) beat CJ Truth (Kolin) 2-1.

• NVD|Phenom (M. Bison) beat NVD|Veggey (Birdie) 2-0.

• BC|Kazunoko (Ibuki) beat GRPT|MOV (Karin, Chun-Li) 2-1.

• Shaquille (Ken) eliminated Fierce|Brian (Necalli) 2-0.

• BTM|GunSlinga (Zeku) eliminated DNG|Nauman (Sakura) 2-0.

• UYU|OilKing (Rashid) beat Ryan Hart (Urien) 2-0.

• CJ Truth (Cammy) beat Shaquille (Ken) 2-0.

• NVD|Veggey (Birdie) beat DNG|Nauman (Sakura) 2-0.

• DNG|Itabashi Zangief (Abigail) beat RB|Gachikun (Rashid) 2-0.

• YOG|Machabo (Necalli) beat Vitality|Hurricane (Cammy) 2-1.

• CIV|Mopuulapo (Balrog) eliminated Reason|MetalQueerSolid (F.A.N.G) 2-0.

• StrtFighterSteve (R. Mika) eliminated Atrosh (Birdie) 2-0.

• GRIP|ADTerminal (Urien) eliminated EnVyUS|MisterCrimson (Dhalsim) 2-1.

• UchihaStrider (Akuma) eliminated Method|ImStillDaDaddy (Guile) 2-1.

• FD|Haitani (Akuma) beat Talon|HotDog29 (M. Bison) 2-0.

• Mouz|Problem X (M. Bison) beat FNATIC|Shakz (Cammy, Laura) 2-0.

• DNG|Itabashi Zangief (Abigail) beat CO|Go1 (Menat) 2-0.

• FNATIC|Shakz (Cammy) beat Atrosh (Birdie) 2-1.

• NASR|BigBird (Rashid) beat CYG|GamerBee (Cammy) 2-1.

• REC|Punk (Karin) beat Mago (Karin) 2-0.

• Takamura (Akuma) beat Liquid|Nemo (Urien) 2-1.

• RB|Bonchan (Karin) beat RRQ|Moke (Rashid) 2-0.

• NASR|BigBird (Rashid) beat Reason|BoltStrike (Vega) 2-1.

• Takamura (Akuma) beat iXA|StormKubo (Abigail) 2-0.

• RRQ|Moke (Rashid) beat Rise|K-Brad (Cammy) 2-0.

• Mago (Cammy) beat VGIA|VegaPatch (F.A.N.G) 2-0.

Dragon Ball FighterZ — Results

1. CO|Go1 (Bardock, Kid Goku, Goku)
2. CO|Fenrich (Cell, Bardock, Vegeta)
3. Wawa (Kid Goku, Base Goku, Goku)
4. NRG|HookGangGod (Piccolo, Bardock, Vegeta | Piccolo, Bardock, Kid Goku)
5. VGIA|Shanks (Android 18, Adult Gohan, Goku)
5. WrNx|Kayne (Teen Gohan, Goku Black, Kid Goku)
7. Maddo (Kid Buu, Yamcha, Adult Gohan)
7. BC|Kazunoko (Kid Buu, Adult Gohan, Yamcha)

9. VS|Fruit (Captain Ginyu, Fat Buu, Kid Goku)
9. YaLLa|Hayat (Kid Buu, Kid Goku, Bardock)
9. CO|Dogura (Kid Buu, Android 16, Goku | Kid Buu, Cooler, Goku)
9. OBAssassin (Hit, Adult Gohan, Goku Black)
13. BH3|Wade (Hit, Bardock, Trunks)
13. Suiryuudan (Cooler, Goku, Tien)
13. Zer0q (Blue Goku, Piccolo, Goku)
13. EVO|Kasuga (Android 18, Android 21, Goku)

17. FaisalDante (Bardock, Fused Zamasu, Yamcha)
17. JakewiseGamgee (Base Vegeta, Kid Goku, Android 16)
17. Rawkid (Teen Gohan, Kid Goku, Goku)
17. Inigma (Kid Buu, Adult Gohan, Goku)
17. Oplon|Skyll (Base Vegeta, Android 16, Goku)
17. LBC|AkaOni (Vegito, Teen Gohan, Yamcha)
17. VGIA|Sh4rin (Bardock, Broly, Vegeta)
17. RMZ (Bardock, Kid Goku, Yamcha)

25. ZPR|DarrenIfYouAsk (Blue Goku, Goku Black, Goku)
25. Oplon|Noka (Kid Buu, Adult Gohan, Kid Goku)
25. Plug (Blue Goku, Nappa, Base Goku)
25. Defuse|iNu7 (Bardock, Kid Goku, Goku)
25. MVG|Pekos (Kid Buu, Bardock, Yamcha)
25. MegaX (Vegito, Base Goku, Yamcha)
25. WIP|WhiteBl4ck (Bardock, Kid Goku, Goku)
25. TeenBulma (Gotenks, Adult Gohan, Bardock)

Dragon Ball FighterZ — Top 8 battle log

• Grand finals, second set: CO|Go1 (Bardock, Kid Goku, Goku) eliminated CO|Fenrich (Cell, Bardock, Vegeta) 3-1.

• Grand finals, first set: CO|Fenrich (Cell, Bardock, Vegeta) beat CO|Go1 (Bardock, Kid Goku, Goku) 3-0.

• Losers finals: CO|Fenrich (Cell, Bardock, Vegeta) eliminated Wawa (Kid Goku, Base Goku, Goku) 3-2.

• Losers semi-finals: CO|Fenrich (Cell, Bardock, Vegeta) eliminated NRG|HookGangGod (Piccolo, Bardock, Kid Goku) 2-0.

• Winners finals: CO|Go1 (Bardock, Kid Goku, Goku) beat Wawa (Kid Goku, Base Goku, Goku) 3-0.

• NRG|HookGangGod (Piccolo, Bardock, Kid Goku) eliminated WrNx|Kayne (Teen Gohan, Goku Black, Kid Goku) 2-1.

• CO|Fenrich (Cell, Bardock, Vegeta) eliminated VGIA|Shanks (Android 18, Adult Gohan, Goku) 2-0.

• WrNx|Kayne (Teen Gohan, Goku Black, Kid Goku) eliminated BC|Kazunoko (Kid Buu, Adult Gohan, Yamcha) 2-0.

• VGIA|Shanks (Android 18, Adult Gohan, Goku) eliminated Maddo (Kid Buu, Yamcha, Adult Gohan) 2-1.

• Winners semi-finals: Wawa (Kid Goku, Base Goku, Goku) beat CO|Fenrich (Cell, Bardock, Vegeta) 2-1.

• Winners semi-finals: CO|Go1 (Bardock, Kid Goku, Goku) beat NRG|HookGangGod (Piccolo, Bardock, Kid Goku) 2-1.

Dragon Ball FighterZ — Top 16 battle log

• Maddo (Kid Buu, Yamcha, Adult Gohan) eliminated CO|Dogura (Kid Buu, Android 16, Goku) 2-0.

• VGIA|Shanks (Android 18, Adult Gohan, Goku) eliminated OBAssassin (Hit, Adutl Gohan, Goku Black) 2-0.

• BC|Kazunoko (Kid Buu, Adult Gohan, Yamcha) eliminated YaLLa|Hayat (Kid Buu, Kid Goku, Bardock) 2-0.

• WrNx|Kayne (Teen Gohan, Goku Black, Kid Goku) eliminated VS|Fruit (Captain Ginyu, Fat Buu, Kid Goku) 2-0.

• NRG|HookGangGod (Piccolo, Bardock, Vegeta) beat CO|Dogura (Kid Buu, Cooler, Goku) 2-0.

• CO|Fenrich (Bardock, Cell, Vegeta) beat VS|Fruit (Captain Ginyu, Fat Buu, Kid Goku) 2-0.

• Wawa (Kid Goku, Base Goku, Goku) beat BC|Kazunoko (Kid Buu, Adult Gohan, Yamcha) 2-0.

• CO|Go1 (Bardock, Kid Goku, Goku) beat VGIA|Shanks (Android 18, Adult Gohan, Goku) 2-0.

• OBAssassin (Hit, Adult Gohan, Goku Black) eliminated EVO|Kasuga (Android 18, Android 21, Goku) 2-0.

• Maddo (Kid Buu, Yamcha, Adult Gohan) eliminated Zer0q (Blue Goku, Piccolo, Goku) 2-0.

• YaLLa|Hayat (Kid Buu, Kid Goku, Bardock) eliminated Suiryuudan (Cooler, Goku, Tien) 2-0.

• WrNx|Kayne (Teen Gohan, Goku Black, Kid Goku) eliminated BH3|Wade (Hit, Bardock, Trunks) 2-0.

Mortal Kombat 11 — Results

1. PxP|A Foxy Grampa (Kung Lao, Jacqui, Cassie Cage, Sub-Zero)
2. PND|OmegaK (Geras)
3. DizzyTT (Sonya, Liu Kang, Cassie Cage)
4. LOK|Nivek (Kabal, Jacqui)
5. ED|SeaCyat (Sub-Zero)
5. SonicNinja (Kabal)
7. VideoGamezYo (Shao Kahn, Jax)
7. ED|UndeadJim (Jax)

9. HCL|HeroesNZ (Cassie Cage)
9. v72|Shaz (Jade)
9. IrishMantis (Johnny Cage)
9. WIP|WhiteBl4ck (Liu Kang, Jacqui)
13. Mystic (Cetrion)
13. ED|xZoro (Baraka, Geras)
13. VGIA|Fasoll (Kung Lao)
13. PND|Mustard (Kano, Frost)

17. KHTC|RustyB4nana (Jacqui)
17. AS1|Ladno (Sub-Zero)
17. Crofty (Baraka, Noob Saibot)
17. FTPButtons (Barkaa, Geras)
17. MajinWeeaboo (Skarlet)
17. Valoraxe (Kotal Kahn)
17. GRIP|AWP (Cassie Cage)
17. Jinty (Sub-Zero)

Mortal Kombat 11 — Top 8 battle log

• Grand finals, second set: PxP|A Foxy Grampa (Kung Lao) eliminated PND|OmegaK (Geras) 3-1.

• Grand finals, first set: PxP|A Foxy Grampa (Kung Lao) beat PND|OmegaK (Geras) 3-0.

• Losers finals: PxP|A Foxy Grampa (Sub-Zero, Kung Lao) eliminated DizzyTT (Liu Kang) 3-1.

• Losers semi-finals: DizzyTT (Cassie Cage) eliminated LOK|Nivek (Kabal, Jacqui) 3-0.

• Winners finals: PND|OmegaK (Geras) beat PxP|A Foxy Grampa (Jacqui) 3-2.

• DizzyTT (Sonya) eliminated SonicNinja (Kabal) 3-1.

• LOK|Nivek (Kabal) eliminated ED|SeaCyat (Sub-Zero) 3-1.

• DizzyTT (Sonya) eliminated ED|UndeadJim (Jax) 3-1.

• LOK|Nivek (Kabal) eliminated VideoGamezYo (Shao Kahn, Jax) 3-1.

• Winners semi-finals: PND|OmegaK (Geras) beat ED|SeaCyat (Sub-Zero) 3-0.

• Winners semi-finals: PxP|A Foxy Grampa (Cassie Cage) beat SonicNinja (Kabal) 3-0.

Samurai Shodown — Results

1. BC|Kazunoko (Haohmaru, Genjuro)
2. MVP|Pekos (Haohmaru)
3. UYU|OilKing (Haohmaru)
4. Lord Tenners (Genjuro, Tam Tam)
5. SWW|Rycroft (Charlotte)
5. Neilo (Yoshitora)
7. MFGC|Baaltzelmoth (Genjuro)
7. PND|Mustard (Galford)

9. KymPrecision (Yoshitora)
9. Supa (Charlotte)
9. Zer0q (Jubei)
9. DLZ (Genjuro)
13. NGI|DBlanks (Tam Tam)
13. DE|Lavell
13. LKF (Tam Tam)
13. German Suplex

Samurai Shodown — Top 8 battle log

• Grand finals, second set: BC|Kazunoko (Genjuro) eliminated MVP|Pekos (Haohmaru) 3-2.

• Grand finals, first set: MVP|Pekos (Haohmaru) beat BC|Kazunoko (Haohmaru) 3-1.

• Losers finals: MVP|Pekos (Haohmaru) eliminated UYU|OilKing (Haohmaru) 3-2.

• Losers semi-finals: MVP|Pekos (Haohmaru) eliminated Lord Tenners (Tam Tam) 2-1.

• Winners finals: BC|Kazunoko (Haohmaru) beat UYU|OilKing (Haohmaru) 3-0.

• Lord Tenners (Genjuro) eliminated Neilo (Yoshitora) 2-0.

• MVP|Pekos (Haohmaru) eliminated SWW|Rycroft (Charlotte) 2-0.

• Lord Tenners (Genjuro) eliminated PND|Mustard (Galford) 2-0.

• SWW|Rycroft (Charlotte) eliminated MFGC|Baaltzelmoth (Genjuro) 2-1.

• Winners semi-finals: UYU|OilKing (Haohmaru) beat MVP|Pekos (Haohmaru) 2-0.

• Winners semi-finals: BC|Kazunoko (Haohmaru) beat Neilo (Yoshitora) 2-0.

Soul Calibur 6 — Results

1. GO|Keev (Nightmare)
2. Oplon|Skyll (Mitsurugi)
3. YUZU|Ganondeurf (Azwel)
4. AndyrooSC (Zasalamel)
5. Abysses|Jason (Seong Mi-Na)
5. HolyCarp (Ivy)
7. LOK|VaanGR (Ivy)
7. Aelz (Tira)

9. SilentJoel (Siegfried, Cervantes)
9. Pantocrator (Siegfried)
9. Saitoh (Astaroth)
9. DS|Myloes (Kilik)
13. Sett
13. Orange|Kayane (Xianghua)
13. Aarpia (Zasalamel)
13. SsyluS-SC (Grøh)

Soul Calibur 6 — Top 8 battle log

• Grand finals, first set: GO|Keev (Nightmare) eliminated Oplon|Skyll (Mitsurugi) 3-2.

• Losers finals: Oplon|Skyll (Mitsurugi) eliminated YUZU|Ganondeurf (Azwel) 3-0.

• Winners finals: GO|Keev (Nightmare) beat YUZU|Ganondeurf (Azwel) 3-2.

• Losers semi-finals: Oplon|Skyll (Mitsurugi) eliminated AndyrooSC (Zasalamel) 3-0.

• AndyrooSC (Zasalamel) eliminated HolyCarp (Ivy) 3-1.

• Oplon|Skyll (Mitsurugi) eliminated Abysses|Jason (Seong Mi-Na) 3-0.

• AndyrooSC (Zasalamel) eliminated Aelz (Tira) 3-0.

• Oplon|Skyll (Mitsurugi) eliminated LOK|VaanGR (Ivy) 3-0.

• Winners semi-finals: GO|Keev (Nightmare) beat Abysses|Jason (Seong Mi-Na) 3-1.

• Winners semi-finals: YUZU|Ganondeurf (Azwel) beat HolyCarp (Ivy) 3-0.

Dead or Alive 6 — Results

1. CRaZY|Gehaktball (Bass, Zack)
2. COMP|Siologica (NiCO)
3. Ky-Dragon (Mai, Kasumi, NiCO)
4. COMP|TeruRock (Kasumi)
5. ULTIMa|Ivanov (Christie)
5. Snow (Phase 4, Kula)
7. UGS|BBoyDragon (NiCO, Kula)
7. ElenaBathory (Helena)

9. EmssiOne (Rig)
9. 3945_50|BobRoss (Mila)
9. Tsukuyomi Ken (NiCO)
9. TombRaider-NJ (Phase 4)
13. Messy
13. Stink450 (Nyotengu)
13. SI|Saso
13. LOK|VaanGR (Honoka)

Dead or Alive 6 — Top 8 battle log

• Grand finals, first set: CRaZY|Gehaktbal (Bass) eliminated COMP|Siologica (NiCO) 3-0.

• Losers finals: COMP|Siologica (NiCO) eliminated Ky-Dragon (Mai, Kasumi) 3-0.

• Winners finals: CRaZY|Gehaktbal (Bass, Zack) beat Ky-Dragon (NiCO, Mai) 3-2.

• Losers semi-finals: COMP|Siologica (NiCO) eliminated COMP|TeruRock (Kasumi) 3-0.

• COMP|Siologica (NiCO) eliminated Snow (Kula) 3-1.

• COMP|TeruRock (Kasumi) eliminated ULTIMa|Ivanov (Christie) 3-2.

• Snow (Phase 4) eliminated ElenaBathory (Helena) 3-1.

• ULTIMa|Ivanov (Christie) eliminated UGS|BBoyDragon (Kula, NiCO) 3-1.

• Winners semi-finals: CRaZY|Gehaktbal (Zack, Bass) beat COMP|TeruRock (Kasumi) 3-2.

• Winners semi-finals: Ky-Dragon (Kasumi, Mai) beat COMP|Siologica (NiCO) 3-2.

Super Street Fighter 2: Turbo — Results

1. GMC|GolcarJack (Guile)
2. Fuzzy (Ryu, Cammy)
3. Jin (Ken, Guile)
4. TwiF (Vega)

Event Schedule

VSFighting 2019 Event Schedule image #1 VSFighting 2019 Event Schedule image #2
Click images for larger versions

Schedule image courtesy of AceKingOffSuit.

Contributions to this tory have been made by ZW|Achorawl.

Load comments (61)