West Coast Warzone 6 results feat. Punk, Snake Eyez, Justin Wong, NYChrisG, Marn

Posted by Jonathan 'Catalyst' Grey • April 9, 2017 at 10:14 p.m. PDT

Updated with final results from West Coast Warzone 6: This story has being updated with the final results for this Capcom Pro Tour ranking event.


West Coast Warzone 6 kicks off this weekend in Orange, California. This is a Capcom Pro Tour ranking event.

Notable players in attendance include: FOX|Justin Wong, RB|Snake Eyez, WFX|801 Strider, EG|NYChrisG, RISE|Marn, Circa|LPN, DNL|Chris Tatarian, LU|Alex Valle, Gootecks, Mike Ross, Filipinoman, SL|BurnoutFighter, WFX|XSK Samurai, BJ Unchained, Stupendous, RN|Alex Myers, GS|Gllty, Kelvin Jeon and Marq Teddy.

You can find the live streams below, along with a schedule for Friday and Saturday.

Street Fighter 5 — Results


1. PG|Punk (Karin, Nash)
2. EG|NYChrisG (Guile, Ibuki)
3. WFX|XSK Samurai (Akuma)
4. RB|Snake Eyez (Zangief, Akuma)
5. Pnoy (M. Bison, Necalli)
5. WFX|801 Strider (Laura)
7. Futile (Laura)
7. Ceroblast (Ken)

9. Stupendous (Zangief)
9. Kelvin Jeon (Urien)
9. Circa|LPN (M. Bison)
9. RISE|Marn (Ibuki)
13. FOX|Justin Wong (Karin)
13. LU|Alex Valle (Rashid)
13. Javirog (Balrog)
13. Pavacado (R. Mika)

17. Fort|Clegg Madness (Juri)
17. Mike L Na (Vega)
17. Dankadillas (Dhalsim)
17. GS|Gllty (Dhalsim)
17. Commander Jesse (Dhalsim)
17. Chris Nguyen (Akuma)
17. DNL|Chris Tatarian (Ken)
17. r/SF|Nick Tanella (Necalli)

25. Nacer (Cammy)
25. Bushingstyle (Rashid)
25. Noble Nightmare2450 (Necalli)
25. Gootecks (Urien)
25. Sevelei (Necalli)
25. Sailou (Urien, Karin)
25. Gamergy|Valiant (M. Bison)
25. Low Ti3r God (Urien)

Top 8 battle log


• Grand finals, set two: PG|Punk (Karin) eliminated EG|NYChrisG (Guile) 3-1.

• Grand finals, set one: PG|Punk (Karin) beat EG|NYChrisG (Guile) 3-1.

• Losers finals: PG|Punk (Karin) eliminated WFX|XSK Samurai (Akuma) 3-0.

• Losers semi-finals: PG|Punk (Karin) eliminated RB|Snake Eyez (Akuma) 3-2.

• Winners finals: EG|NYChrisG (Guile) beat WFX|XSK Samurai (Akuma) 3-2.

• RB|Snake Eyez (Zangief) eliminated Pnoy (Necalli, M. Bison) 3-1.

• PG|Punk (Karin) eliminated WFX|801 Strider (Laura) 3-1.

• RB|Snake Eyez (Akuma) eliminated Futile (Laura) 3-1.

• PG|Punk (Karin) eliminated Ceroblast (Ken) 3-0.

• Winner semi-finals: WFX|XSK Samurai (Akuma) beat WFX|801 Strider (Laura) 3-1.

• Winners semi-finals: EG|NYChrisG (Guile) beat Pnoy (M. Bison) 3-1.

Top 32 battle log


• RB|Snake Eyez (Zangief) eliminated Stupendous (Zangief) 2-1.

• PG|Punk (Karin) eliminated Circa|LPN (M. Bison) 2-0.

• Futile (Laura) eliminated Kelvin Jeon (Urien) 2-1.

• Ceroblast (Ken) eliminated RISE|Marn (Ibuki) 2-0.

• Stupendous (Zangief) eliminated FOX|Justin Wong (Karin) 2-0.

• PG|Punk (Karin) eliminated LU|Alex Valle (Rashid) 2-0.

• Futile (Laura) eliminated Javirog (Balrog) 2-0.

• Ceroblast (Ken) eliminated Pavacado (R. Mika) 2-0.

• LU|Alex Valle (Rashid) eliminated Fort|Clegg Madness (Juri) 2-1.

• FOX|Justin Wong (Karin) eliminated Mike L Na (Vega) 2-0.

• PG|Punk (Karin) eliminated Dankadillas (Dhalsim) 2-0.

• Ceroblast (Ken) eliminated GS|Gllty (Dhalsim) 2-1.

• WFX|801 Strider (Laura) beat RB|Snake Eyez (Akuma) 2-1.

• Futile (Laura) eliminated Commander Jesse (Dhalsim) 2-1.

• WFX|Samurai (Akuma) beat Kelvin Jeon (Urien) 2-1.

• Pavacado (R. Mika) eliminated Chris Nguyen (Akuma) 2-0

• Javirog (Balrog) eliminated DNL|Chris Tatarian (Ken) 2-0.

• Pnoy (M. Bison) beat RISE|Marn (Ibuki) 2-0.

• Stupendous (Zangief) eliminated r/SF|Nick Tanella (Necalli) 2-0.

• EG|NYChrisG (Guile) beat Circa|LPN (M. Bison) 2-0.

• PG|Punk (Nash) eliminated Nacer (Cammy) 2-0.

• RB|Snake Eyez (Zangief) beat Chris Nguyen (Akuma) 2-0.

• WFX|801 Strider (Laura) beat GS|Gllty (Dhalsim) 2-0.

• Futile (Laura) eliminated Bushingstyle (Rashid) 2-0.

• WFX|Samurai (Akuma) beat LU|Alex Valle (Rashid) 0-2.

• Javirog (Balrog) eliminated Noble Nightmare2450 (Necalli) 2-0.

• Kelvin Jeon (Urien) beat Dankadillas (Dhalsim) 2-1.

• r/SF|Nick Tanella (Necalli) eliminated Gootecks (Urien) 2-1.

• Pnoy (M. Bison) beat Mike L NA (Vega) 2-1.

• FOX|Justin Wong (Karin) eliminated Sevelei (Necalli) 2-0.

• Fort|Clegg Madness (Juri) eliminated Sailou (Urien, Karin) 2-0.

• RISE|Marn (Ibuki) beat Stupendous (Zangief) 2-1.

• Ceroblast (Ken) eliminated Gamergy|Valiant (M. Bison) 2-0.

• Pavacado (R. Mika) eliminated Low Ti3r God (Urien) 2-1.

• Circa|LPN (M. Bison) beat DNL|Chris Tatarian (Ken) 2-1.

• EG|NYChrisG (Ibuki) beat Commander Jesse (Dhalsim) 2-0.

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 — Results


1. RyanLV (Chun-Li, Morrigan, Phoenix)
2. EG|NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil | more)
3. Kyle P (Spencer, Dr. Doom, Vergil)
4. Alex K (Spencer, Dante, Dr. Doom | more)
5. Zakca (Zero, Rocket Raccoon, Amaterasu)
5. Supernoon (Zero, Dr. Doom Vergil | more)
7. ioG|Uncle Matt (Dr. Strange, Dormammu, Dr. Doom)
7. Readman (Zero, Dr. Doom, Vergil)

Top 8 battle log


• Grand finals: RyanLV (Chun-Li, Morrigan, Phoenix) eliminated EG|NYChrisG (Morrigan, Amaterasu, Phoenix) 3-0.

• Losers finals: EG|NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil) eliminated Kyle P (Spencer, Dr. Doom, Vergil) 3-0.

• Losers semi-finals: Kyle P (Spencer, Dr. Doom, Vergil) eliminated Alex K (Magneto, Spencer, Dr. Doom) 3-1.

• Winners finals: RyanLV (Chun-Li, Morrigan, Phoenix) beat EG|NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil) 3-0.

• Alex K (Magneto, Spencer, Dr. Doom) eliminated Zakca (Zero, Rocket Raccoon, Amaterasu) 3-0.

• Kyle P (Spencer, Dr. Doom, Vergil) eliminated Supernoon (Zero, Dr. Doom, Vergil) 3-0.

• Zakca (Zero, Rocket Raccoon, Amaterasu) eliminated ioG|Uncle Matt (Dr. Strange, Dormammu, Dr. Doom) 3-0.

• Winners semi-finals: EG|NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil) vs. Alex K (Spencer, Dante, Dr. Doom | Magneto, Dormammu, Dr. Doom) 3-2.

• Winners semi-finals: RyanLV (Chun-Li, Morrigan, Phoenix) beat Kyle P (Spencer, Dr. Doom, Vergil) 3-1.

• Supernoon (Magneto, Dante, Dr. Doom | Magneto, Dante, Frank West) eliminated Readman (Zero, Dr. Doom, Vergil) 3-0.

Mortal Kombat XL — Results


1. HARA|Flowchart (Ermac - Mystic)
2. HARA|Han Rashid (Predator - Hish-Qu-Ten)
3. EGP|Cheeko (Bo' Rai Cho - Bartitsu, Tremor - Crystalline)
4. HARA|Guamo (Tribog - Sektor, Triborg - Cyber Sub-Zero)
5. Skadoodley(Jacqui Briggs - Full Auto)
5. Savage Tyrant Jr. (Jax - Pumped Up, Jax - Wrestler)
7. CK|RetroTech (Sonya - Special Forces, Kitana - Mournful | More)
7. Fadedsal (Takeda - Shirai Ryu)

Top 8 battle log


• Grand finals, first set: HARA|Flowchart (Ermac - Mystic) eliminated HARA|Han Rashid (Predator - Hish-Qu-Ten) 3-0.

• Losers finals: HARA|Han Rashid (Sub-Zero - Grandmaster) eliminated EGP|Cheeko (Bo' Rai Cho - Bartitsu, Tremor - Crystalline) 3-0.

• Losers semi-finals: HARA|Han Rashid (Sub-Zero - Grandmaster) eliminated HARA|Guamo (Tribog - Sektor, Triborg - Cyber Sub-Zero) 3-1.

• Winners finals: HARA|Flowchart (Ermac - Mystic) beat EGP|Cheeko (Tremor - Crystalline, Quan Chi - Sorcerer | More)
3-0.

• HARA|Han Rashid (Predator - Hish-Qu-Ten) eliminated Skadoodley(Jacqui Briggs - Full Auto) 3-0.

• HARA|Guamo (Tribog - Cyber Sub-Zero) eliminated Savage Tyrant Jr. (Jax - Pumped Up, Jax - Wrestler) 3-1.

• Skadoodley (Kano - Commando, Tanya - Pyromancer | More) eliminated CK|RetroTech (Sonya - Special Forces, Kitana - Mournful | More) 3-2.

• HARA|Guamo (Tribog - Cyber Sub-Zero) eliminated Fadedsal (Takeda - Shirai Ryu) 3-1.

• Winners semi-finals: EGP|Cheeko (Takeda - Lasher, Shinook - Bone Shaper) beat Savage Tyrant Jr. (Leatherface - Killer, Jax - Pumped Up) 3-1.

• Winners semi-finals: HARA|Flowchart (Ermac - Mystic) beat HARA|Han Rashid (Cassie Cage - Hollywood, Predator - Hish-Qu-Ten) 3-2.

Guilty Gear Xrd Revelator — Results


1. Foo (Kum)
2. NerdJosh (Elphelt)
3. I'mNotASandwich (Chipp)
4. FFN|Kyoku (Faust)
5. Toki (Axl)
5. Dead Spike (Ky)
7. Skyy (Millia)
7. Octo (Potemkin)

Schedule


West Coast Warzone 2017 schedule image #1 West Coast Warzone 2017 schedule image #2 West Coast Warzone 2017 schedule image #3
Click images for larger versions

Time zone conversion:
EDT: Add 3 hours.
UTC/UK Time: Add 7 hours.
CET: Add 8 hours.
JST: Add 16 hours.

Stream archives


SF5 top 8
Other finals day games

Streams hosted by Level|Up and KernCountyeSports.

Load comments (47)