SoCal Regionals 2016 results ft GamerBee, Xiao Hai, Momochi, SonicFox

Posted by Nicholas 'MajinTenshinhan' Taylor • October 16, 2016 at 10:47 p.m. PDT

Update: This story has been updated with final results.


SoCal Regionals 2016 is finally upon us, and it's a Premier event for the Capcom Pro Tour. That's not all, though, because it's also a Killer Instinct World Cup qualifier, King of Fighters 14 World Championship qualifier and Tekken 7 King of the Iron Fist North American qualifier.

Games featured at the event will be Street Fighter 5, King of Fighters 14, Mortal Kombat XL, Super Smash Bros. Wii U, Ultimate Marvel vs. Capcom 3, Tekken 7: Fated Retribution, Guilty Gear Xrd Revelator and Killer Instinct.

As far as players go, you can expect to see ZW|GamerBee, Qanba|Xiao Hai, EG|Momochi, cR|SonicFox, EG|Justin Wong, AS|Reynald, MJS|Haitani, Liquid|NuckleDu, F3|Sleep, Mago, HM|Eita, HM|Go1, Secret|Poongko, HM|Dogura, PG|Filipino Champ, PG|Scar, IMT|ANTi, EG|Ricki Ortiz, CCG|NYChrisG, GC|ElRosa, CLG|VoiD, YOMI|Michaelangelo, Noble|iLuusions, ViolentKain, ITS|WayGamble, ITS|Princess Ling, YOMI|MIT, Circa|Nicky, FOX|Julio, CBZ|Nuki, PND|Madzin, EVB|Chris Tatarian, Circa|LPN, F3|Alucard, cR|HoneyBee, YouDeal|Yukadon, ApologyMan, cR|WoundCowboy, Brenttiscool, GOL|Ranmasama, LDA|Luis Cha, BjornSonOfBear, YOMI|DJT, NVT|Flash, BT|Angelic, YOMI|Zyphox, OilKing, TS|NerdJosh, RB|Snake Eyez, BH|Swordsman09, GAM|Caba, EG|PR Balrog, FilipinoMan, EG|K-Brad, Khannibalito, RN|Alex Myers, TheBeautifulDude, C4|Gnarlyfeats, GAM|DR Ray, Reiketsu, DS|Stupendous, Nacer, GS|Gllty, WFX|801 Strider, Mike L Na, FourWude, BurnoutFighter and many more.

Streaming is being handled by Capcom Fighters, LevelUp Live, LevelUp Live 2, Tekken and 2G Gaming.
Catch the full action below.

Street Fighter 5 — Results


1. Qanba|Xiao Hai (Cammy)
2. MJS|Haitani (Necalli)
3. EG|K-Brad (Cammy)
4. Mago (Karin)
5. Liquid|NuckleDu (Guile, R. Mika)
5. CBZ|Nuki (Chun-Li)
7. EG|PR Balrog (Balrog, Necalli)
7. /r/Kappa|Xyzzy (Birdie)

9. EG|Momochi (Ken)
9. EG|Justin Wong (Karin)
9. Addice|OliverQueen (Ryu)
9. EVB|Chris Tatarian (Ken)
13. ZW|GamerBee (Necalli)
13. HM|Dogura (Necalli)
13. GOL|Ranmasama (Rashid)
13. NVT|Flash (Vega)

17. Filipinoman (Chun-Li)
17. CCG|NYChrisG
17. Brenttiscool (Ken)
17. HM|Eita (Ken)
17. FOX|Julio (Ken)
17. EG|Ricki Ortiz (Chun-Li)
17. F3|Alucard (Balrog)
17. CKD|Javi (Balrog)

25. DS|Stupendous (Zangief)
25. TGZ|Yousif (Ryu)
25. XSK Samurai (Ryu)
25. GAM|DR Ray (Vega)
25. Circa|LPN (Alex, Birdie)
25. RB|Snake Eyez (Zangief)
25. ApologyMan (Rashid)
25. SD Pnoy (M. Bison)

33. Commander Jesse (Dhalsim)
33. Mothman (Chun-Li)
33. ROG|Kelvin Jeon
33. 801 iPeru (Laura)
33. ROM (Vega)
33. Reiketsu (Vega)
33. NickTanella
33. GAM|Dieminion (F.A.N.G, Guile)
33. CCG|Menard (Birdie)
33. OilKing (Rashid)
33. Secret|Poongko (Cammy)
33. Panoptic
33. YouDeal|Yukadon (Nash)
33. GAM|Caba (Ryu)
33. GTG|MikeAndIke12 (Laura)
33. CKD|Babushas (Necalli)

49. STDX|Van Nguyen
49. Chi-Rithy (Chun-Li)
49. HM|Go1 (Chun-Li)
49. BJ Unchained (Necalli)
49. Combo Kash
49. AS|Reynald (Necalli)
49. Romfinite
49. Crizzle
49. HF|Cheese
49. IMT|ANTi
49. WFX|801 Strider (R. Mika)
49. Luken
49. DANK|Dogteeth818
49. IGS|Pony (Karin)
49. PG|Filipino Champ (Dhalsim)
49. GAM|DR Heurez (Ken)

Street Fighter 5 — Top 8 battle log


• Grand finals, second set: Qanba|Xiao Hai (Cammy) eliminated MJS|Haitani (Necalli) 3-1.

• Grand finals, first set: MJS|Haitani (Necalli) beat Qanba|Xiao Hai (Cammy) 3-0.

• Losers finals: MJS|Haitani (Necalli) eliminated EG|K-Brad (Cammy) 3-2.

• Winners finals: Qanba|Xiao Hai (Cammy) beat MJS|Haitani (Necalli) 3-0.

• Losers semi-finals: EG|K-Brad (Cammy) eliminated Mago (Karin) 3-2.

• Mago (Karin) eliminated CBZ|Nuki (Chun-Li) 3-0.

• EG|K-Brad (Cammy) eliminated Liquid|NuckleDu (Guile) 3-2.

• CBZ|Nuki (Chun-Li) eliminated /r/Kappa|Xyzzy (Birdie) 3-1.

• Liquid|NuckleDu (R. Mika) eliminated EG|PR Balrog (Necalli) 3-1.

• Winners semi-finals: Qanba|Xiao Hai (Cammy) beat Mago (Karin) 3-1.

• Winners semi-finals: MJS|Haitani (Necalli) beat EG|K-Brad (Cammy) 3-1.

Street Fighter 5 — Top 16 battle log


• /r/Kappa|Xyzzy (Birdie) eliminated EVB|Chris Tatarian (Ken) 2-0.

• CBZ|Nuki (Chun-Li) eliminated Addice|OliverQueen (Ryu) 2-0.

• Liquid|NuckleDu (Guile) eliminated EG|Justin Wong (Karin) 2-1.

• EG|PR Balrog (Balrog) eliminated EG|Momochi (Ken) 2-1.

• CBZ|Nuki (Chun-Li) eliminated GOL|Ranmasama (Rashid) 2-0.

• /r/Kappa|Xyzzy (Birdie) eliminated NVT|Flash (Vega) 2-0.

• EG|Justin Wong (Karin) eliminated HM|Dogura (Necalli) 2-0.

• EG|PR Balrog (Balrog) eliminated ZW|GamerBee (Necalli) 2-0.

• Qanba|Xiao Hai (Cammy) beat EG|Momochi (Ken) 2-1.

• Mago (Karin) beat Liquid|NuckleDu (Guile) 2-1.

• EG|K-Brad (Cammy) beat Addice|OliverQueen (Ryu) 2-0.

• MJS|Haitani (Necalli) beat EVB|Chris Tatarian (Ken) 2-0.

Street Fighter 5 — Top 32 battle log


• NVT|Flash (Vega) eliminated CKD|Javi (Balrog) 2-1.

• EG|Justin Wong (Karin) eliminated HM|Eita (Ken) 2-0.

• GOL|Ranmasama (Rashid) eliminated FOX|Julio (Ken) 2-0.

• ZW|GamerBee (Necalli) eliminated CCG|NYChrisG (Guile) 2-0.

• EG|PR Balrog (Necalli) eliminated Filipinoman (Chun-Li) 2-1.

• /r/Kappa|Xyzzy (Birdie) eliminated F3|Alucard (Balrog) 2-1.

• CBZ|Nuki (Chun-Li) eliminated EG|Ricki Ortiz (Chun-Li) 2-1.

• HM|Dogura (Necalli) eliminated Brenttiscool (Ken) 2-0.

• MJS|Haitani (Necalli) beat CCG|NYChrisG (Guile) 2-0.

• Qanba|Xiao Hai (Cammy) beat CKD|Javi (Balrog) 2-0.

• EG|Momochi (Ken) beat /r/Kappa|Xyzzy (Birdie) 2-0.

• Mago (Karin) beat CBZ|Nuki (Chun-Li) 2-0.

• Liquid|NuckleDu (Guile) beat GOL|Ranmasama (Rashid) 2-0.

• EG|K-Brad (Cammy) beat EG|Justin Wong (Karin) 2-0.

• Addice|OliverQueen (Ryu) beat Brenttiscool (Ken) 2-0.

• EVB|Chris Tatarian (Ken) beat EG|PR Balrog (Balrog) 2-0.

• F3|Alucard (Balrog) eliminated ApologyMan (Rashid) 2-1.

• NVT|Flash (Vega) eliminated SD Pnoy (M. Bison) 2-1.

• EG|Ricki Ortiz (Chun-Li) eliminated RB|Snake Eyez (Zangief) 2-0.

• FOX|Julio (Ken) eliminated Circa|LPN (Alex) 2-1.

• HM|Eita (Ken) eliminated GAM|DR Ray (Vega) 2-1.

• HM|Dogura (Necalli) eliminated XSK Samurai (Ryu) 2-1.

• ZW|GamerBee (Necalli) eliminated TGZ|Yousif (Ryu) 2-0.

• Filipinoman (Chun-Li) eliminated DS|Stupendous (Zangief) 2-0.

Street Fighter 5 — Partial Top 64 battle log


• Liquid|NuckleDu (Guile) beat Secret|Poongko (Cammy) 2-1.

• CBZ|Nuki (Chun-Li) beat CCG|Menard (Birdie) 2-0.

• Addice|OliverQueen (Ryu) beat GAM|Dieminion (F.A.N.G) 2-1.

• EG|Justin Wong (Karin) beat ROM (Vega) 2-0.

• Brenttiscool (Ken) beat GAM|DR Ray (Vega) 2-1.

• CKD|Javi (Balrog) beat GAM|Caba (Ryu) 2-1.

• Qanba|Xiao Hai (Cammy) beat F3|Alucard (Balrog) 2-0.

• MJS|Haitani (Necalli) beat Mothman (Chun-Li) 2-0.

• /r/Kappa|Xyzzy (Birdie) beat SD Pnoy (M. Bison) 2-0.

• EG|PR Balrog (Balrog) beat ZW|GamerBee (Necalli) 2-1.

Street Fighter 5 — Notable pools matches battle log


• GAM|Caba (Ryu) beat PG|Filipino Champ (Dhalsim) 2-0.

• CCG|Menard (Birdie) beat EG|Ricki Ortiz (Chun-Li) 2-0.

• ROM (Vega) beat HM|Eita (Ken) 2-1.

• Dieminion (Guile) beat HM|Dogura (Necalli) 2-1.

• Mothman (Chun-Li) beat HM|Go1 (Chun-Li) 2-0.

• Mago (Karin) beat RB|Snake Eyez (Zangief) 2-0.

• GOL|Ranmasama (Necalli) beat DM|El Cubano Loco (Vega) 2-1.

• ZW|GamerBee (Necalli) beat Command Jesse (Dhalsim) 2-0.

• MJS|Haitani (Necalli) beat ROG|Kelvin Jeon (R. Mika, F.A.N.G) 2-0.

• CCG|NYChrisG (Guile) beat BJ Unchained (Necalli) 2-0.

• 801 iPeru (Laura) beat GS|Gllty (Dhalsim) 2-1.

King of Fighters 14 — Results


1. Qanba|Xiao Hai (K', Mai, Iori)
2. AS|Reynald (Mian, Nakoruru, Mature | Others)
3. El Animal (Robert, Mai, Benimaru | Others)
4. KCO|Pedro (Robert, Iori, Benimaru)
5. LPE|Romance (Yuri, Mai, Nakoruru)
5. TC|ChrisKOF (Robert, Iori, Benimaru)
7. GC|ElRosa (Verse, Mai, Robert)
7. TS|NerdJosh (Love Heart, Nakoruru, Mature)

9. CCA|ShafterFish (Andy, Kensou, Athena)
9. ViolentKain (Iori, K', Terry | Others)
9. Kusanagi (K', Benimaru, Robert)
9. CKD|Babushas
13. HM|Go1 (K', Nakoruru, Mai)
13. TC|RealKim
13. WildWallace
13. LV|Shrugu

King of Fighters 14 — Top 8 battle log


• Grand finals, second set: Qanba|Xiao Hai (Iori, K', Mai) eliminated AS|Reynald (Mian, Nakoruru, Chin | Mature, Nakoruru, Chin) 3-0.

• Grand finals, first set: Qanba|Xiao Hai (Iori, K', Mai) beat AS|Reynald (Mian, Nakoruru, Mature | Mian, Nakoruru, Chin) 3-2.

• Losers finals: Qanba|Xiao Hai (K', Mai, Iori) eliminated El Animal (Mai, Robert, Benimaru) 3-0.

• Winners finals: AS|Reynald (Mian, Nakoruru, Mature) beat El Animal (Mai, Robert, Benimaru | Mai, Vice, Benimaru) 3-1.

• Losers semi-finals: Qanba|Xiao Hai (K', Mai, Iori) eliminated KCO|Pedro (Iori, Robert, Benimaru) 2-0.

• Qanba|Xiao Hai (K', Mai, Iori) eliminated TC|ChrisKOF (Robert, Iori, Benimaru) 2-0.

• KCO|Pedro (Benimaru, Robert, Iori) eliminated LPE|Romance (Nakoruru, Yuri, Mai) 2-1.

• Qanba|Xiao Hai (K', Iori, Mai) eliminated TS|NerdJosh (Love Heart, Nakoruru, Mature) 2-0.

• KCO|Pedro (Benimaru, Robert, Iori) eliminated GC|ElRosa (Verse, Mai, Robert) 2-0.

• Winners semi-finals: El Animal (Robert, Mai, Benimaru) beat TC|ChrisKOF (Robert, Iori, Benimaru) 2-1.

• Winners semi-finals: AS|Reynald (Mian, Terry, Nakoruru | Mian, Nakoruru, Benimaru) beat LPE|Romance (Yuri, Mai, Nakoruru) 2-1.

King of Fighters 14 — Top 16 battle log


• GC|ElRosa (Verse, Robert, Mai) eliminated ViolentKain (Iori, K', Terry) 2-1.

• KCO|Pedro (Benimaru, Robert, Iori) eliminated CCA|ShafterFish (Andy, Kensou, Athena) 2-0.

• Qanba|Xiao Hai (K', Iori, Mai) eliminated Kusanagi (K', Benimaru, Robert) 2-1.

• TS|NerdJosh (Love Heart, Nakoruru, Mature) eliminated CKD|Babushas 2-0.

• TC|ChrisKOF (Robert, Iori, Benimaru) beat ViolentKain (Robert, Iori, K' | Robert, K', Terry) 2-0.

• El Animal (Leona, Mai, Benimaru) beat CCA|ShafterFish (Andy, Kensou, Athena) 2-0.

• LPE|Romance (Yuri, Mai, Nakoruru) beat TS|NerdJosh (Love Heart, Nakoruru, Mature) 2-1.

• AS|Reynald (Mian, Nakoruru, Mature) beat Qanba|Xiao Hai (K', Iori, Mai) 2-1.

• GC|ElRosa (Verse, Mai, Robert) eliminated TC|RealKim 2-1.

• CKD|Babushas eliminated LV|Shrugu 2-0.

• Kusanagi eliminated WildWallace 2-0.

• KCO|Pedro (Benimaru, Robert, Iori) eliminated HM|Go1 (K', Nakoruru, Mai) 2-1.

Mortal Kombat XL — Results


1. PG|Scar (Sonya Blade - Demolition, Others)
2. cR|WoundCowboy (Shinnok - Bone Shaper)
3. cR|SonicFox (Sub-Zero - Cryomancer, Others)
4. MTL|Hayatei (Takeda - Ronin, Cassie Cage - Brawler)
5. Circa|Destroyer (Predator - Hish-Qu-Ten, Others)
5. cR|Biohazard (Kano - Cutthroat)
7. HaraShinobi|Shaolin (Liu Kang - Flame Fist, Tri-Borg - Smoke)
7. Noble|iLuusions (Quan Chi - Sorcerer, Shinnok - Bone Shaper)

9. PND|Madzin (Sub-Zero - Grandmaster)
9. EVB|Dragon (Shinnok - Bone Shaper)
9. Noobe (Kano - Cybernetic)
9. YOMI|Michaelangelo (Quan Chi - Sorcerer)
13. cR|HoneyBee (D'Vorah - Swarm Queen)
13. Perfect Legend
13. Coosco
13. YOMI|ForeverKing

Mortal Kombat XL — Top 8 battle log


• Grand finals, second set: PG|Scar (Sonya Blade - Demolition) eliminated cR|WoundCowboy (Shinnok - Bone Shaper) 3-0.

• Grand finals, first set: PG|Scar (Sonya Blade - Demolition) beat cR|WoundCowboy (Shinnok - Bone Shaper) 3-1.

• Losers finals: PG|Scar (Tri-Borg - Smoke) eliminated cR|SonicFox (Sub-Zero - Cryomancer) 3-0.

• Winners finals: cR|WoundCowboy (Shinnok - Bone Shaper) beat PG|Scar (Tri-Borg - Smoke, Reptile - Nimble) 3-0.

• Losers semi-finals: cR|SonicFox (Jason - Unstoppable) eliminated MTL|Hayatei (Cassie Cage - Brawler) 3-0.

• MTL|Hayatei (Takeda - Ronin) eliminated cR|Biohazard (Kano - Cutthroat) 3-0.

• cR|SonicFox (Cassie Cage - Hollywood, Jason - Unstoppable) eliminated Circa|Destroyer (Predator - Hish-Qu-Ten, Goro - Dragon Fangs) 3-1.

• cR|Biohazard (Kano - Cutthroat) eliminated Noble|iLuusions (Quan Chi - Sorcerer, Shinnok - Bone Shaper) 3-0.

• Circa|Destroyer (Predator - Hish-Qu-Ten, Tremor - Crystalline) eliminated HaraShinobi|Shaolin (Liu Kang - Flame Fist, Tri-Borg - Smoke) 3-1.

• Winners semi-finals: PG|Scar (Sonya Blade - Demolition, Tri-Borg - Smoke) beat MTL|Hayatei (Takeda - Ronin) 3-1.

• Winners semi-finals: cR|WoundCowboy (Shinnok - Bone Shaper) beat cR|SonicFox (Sub-Zero - Cryomancer) 3-2.

Mortal Kombat XL — Top 16 battle log


• Circa|Destroyer eliminated PND|Madzin (Sub-Zero - Grandmaster) 3-0.

• Shaolin eliminated EVB|Dragon (Shinnok - Bone Shaper) 3-2.

• Noble|iLuusions eliminated Noobe (Kano - Cybernetic) 3-0.

• cR|Biohazard eliminated YOMI|Michaelangelo (Quan Chi - Sorcerer) 3-0.

• MTL|Hayatei (Takeda - Ronin) beat EVB|Dragon (Shinnok - Bone Shaper) 3-0.

• PG|Scar (Sonya Blade - Demolition) beat PND|Madzin (Sub-Zero - Grandmaster) 3-2.

• cR|WoundCowboy (Shinnok - Bone Shaper) beat Noobe (Kano - Cybernetic) 3-1.

• cR|SonicFox (Sub-Zero - Cryomancer) beat YOMI|Michaelangelo (Quan Chi - Sorcerer, Quan Chi - Summoner) 3-0.

• cR|Biohazard eliminated ForeverKing 3-0.

• Noble|iLuusions eliminated Coosco 3-0.

• Shaolin eliminated Perfect Legend 3-2.

• Circa|Destroyer eliminated cR|HoneyBee (D'Vorah - Swarm Queen) 3-2.

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 — Results


1. RF7|RyanLV (Chun-Li, Morrigan, Phoenix)
2. CCG|NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil)
3. KillerKai (Zero, Taskmaster, Vergil | Zero, Vergil, Strider)
4. BT|Angelic (Wolverine, Dormammu, Shuma-Gorath)
5. GOL|Ranmasama (Haggar, Dormammu, Magneto)
5. Priest (Magneto, M.O.D.O.K., Dr. Doom)
7. JasonKiddo (Magneto, Dormammu, Haggar)
7. IGS|Pony (Magneto, Zero, Dr. Doom)

9. PSG|IHeartJustice (Phoenix Wright, Captain America, Dr. Strange)
9. Clegg Madness (Wolverine, Spencer, Akuma)
9. SoCal Iron God (Thor, Rocket Raccoon, Dr. Strange)
9. TraHH (Zero, Vergil, Dante)
13. SuperNoon's Older Brother
13. ApologyMan (Firebrand, Dr. Doom, Super-Skrull)
13. APC
13. HB|Shogun (Wesker, Dormammu, Amaterasu)

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 — Top 8 battle log


• Grand finals, first set: RF7|RyanLV (Chun-Li, Morrigan, Phoenix) eliminated CCG|NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil) 3-2.

• Losers finals: CCG|NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil) eliminated KillerKai (Zero, Vergil, Strider) 3-0.

• Winners finals: RF7|RyanLV (Chun-Li, Morrigan, Phoenix) beat KillerKai (Zero, Vergil, Strider) 3-0.

• Losers semi-finals: CCG|NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil) eliminated BT|Angelic (Wovlerine, Dormammu, Shuma-Gorath) 3-0.

• CCG|NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil) eliminated GOL|Ranmasama (Dormammu, Magneto, Haggar) 3-0.

• BT|Angelic (Wolverine, Dormammu, Shuma-Gorath) eliminated Priest (Magneto, M.O.D.O.K., Dr. Doom) 3-1.

• Priest (Magneto, M.O.D.O.K., Dr. Doom) eliminated IGS|Pony (Magneto, Zero, Dr. Doom) 3-1.

• JasonKiddo (Magneto, Dormammu, Haggar) was disqualified, allowing CCG|NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil) to advance.

• Winners semi-finals: KillerKai (Zero, Taskmaster, Vergil) beat BT|Angelic (Wolverine, Dormammu, Shuma-Gorath) 3-0.

• Winners semi-finals: RF7|RyanLV (Chun-Li, Morrigan, Phoenix) beat GOL|Ranmasama (Magneto, Dormammu, Haggar) 3-2.

Tekken 7: Fated Retribution — Results


1. Secret|Poongko (Akuma)
2. Myk (Steve)
3. Jackie J Tran (JACK-7)
4. Rickstah (Akuma, Shaheen)
5. OniJin (Kazuya)
5. KongoJack (Gigas)
7. IDK|Loc (Feng)
7. Juggernaut (JACK-7)

9. WeaponX
9. ITS|WayGamble
9. Kenji (Lili, King)
9. Tomahawk (Xiaoyu)
13. ITS|Princess Ling (Xiaoyu)
13. Paul Z
13. CKT|Project-Run-Away (Bryan)
13. L-Train|Locomotive (Law, Lars)

Tekken 7: Fated Retribution — Top 8 battle log


• Grand finals, second set: Secret|Poongko (Akuma) eliminated Myk (Steve) 3-0.

• Grand finals, first set: Secret|Poongko (Akuma) beat Myk (Steve) 3-1.

• Losers finals: Secret|Poongko (Akuma) eliminated Jackie J Tran (JACK-7) 3-1.

• Winners finals: Myk (Steve) beat Jackie J Tran (JACK-7) 3-1.

• Losers semi-finals: Secret|Poongko (Akuma) eliminated Rickstah (Akuma, Shaheen) 2-0.

• Secret|Poongko (Akuma) eliminated KongoJack (Gigas) 2-0.

• Rickstah (Akuma) eliminated OniJin (Kazuya) 2-1.

• Secret|Poongko (Akuma) eliminated Juggernaut (JACK-7) 2-0.

• Rickstah (Akuma) eliminated IDK|Loc (Feng) 2-0.

• Winners semi-finals: Jackie J Tran (JACK-7) beat OniJin (Kazuya) 2-0.

• Winners semi-finals: Myk (Steve) beat KongoJack (Gigas) 2-0.

Tekken 7: Fated Retribution — Top 16 battle log


• Secret|Poongko (Akuma) eliminated Kenji (Lili) 2-1.

• Juggernaut (JACK-7) eliminated Tomahawk (Xiaoyu) 2-1.

• Rickstah (Akuma) eliminated ITS|WayGamble 2-0.

• IDK|Loc (Feng) eliminated WeaponX 2-1.

• OniJin (Kazuya) beat Juggernaut (JACK-7) 2-0.

• Jackie J Tran (JACK-7) beat Kenji (King, Lili) 2-1.

• KongoJack (Gigas) beat Rickstah (Akuma) 2-1.

• Myk (Steve) beat IDK|Loc (Feng) 2-1.

• ITS|WayGamble eliminated Paul Z 2-0.

• Tomahawk (Xiaoyu) eliminated L-Train|Locomotive (Law) 2-1.

• Secret|Poongko (Akuma) eliminated CKT|Project-Run-Away (Bryan) 2-0.

• WeaponX eliminated ITS|Princess Ling (Xiaoyu) 2-0.

Guilty Gear Xrd Revelator — Results


1. HM|Dogura (Raven, Sin)
2. TheBeautifulDude (Zato-1)
3. Foo (Kum Haehyun, Leo Whitefang)
4. BjornSonOfBear (Chipp)
5. 2GBCombo (Venom)
5. Toki (Axl)
7. TS|NerdJosh (Elphelt)
7. TFA|KizzieKay (Sin)

9. Omi (Elphelt)
9. Kusanagi (Ramlethal)
9. Bearell (Johnny)
9. CT_Warrior (Elphelt)
13. LV|Shrugu (Elphelt)
13. Octo (Potemkin)
13. DeadSpike (Ky)
13. ImNotASandwich (Chipp)

Guilty Gear Xrd Revelator — Top 8 battle log


• Grand finals, second set: HM|Dogura (Raven) eliminated TheBeautifulDude (Zato-1) 3-0.

• Grand finals, first set: HM|Dogura (Raven) beat TheBeautifulDude (Zato-1) 3-0.

• Losers finals: HM|Dogura (Sin) eliminated Foo (Kum Haehyun, Leo Whitefang) 3-0.

• Losers semi-finals: HM|Dogura (Raven, Sin) eliminated BjornSonOfBear (Chipp) 2-1.

• Winners finals: TheBeautifulDude (Zato-1) beat Foo (Kum Haehyun) 3-2.

• HM|Dogura (Raven) eliminated Toki (Axl) 2-0.

• BjornSonOfBear (Chipp) eliminated 2GBCombo (Venom) 2-1.

• Toki (Axl) eliminated TFA|KizzieKay (Sin) 2-1.

• BjornSonOfBear (Chipp) eliminated TS|NerdJosh (Elphelt) 2-1.

• Winners semi-finals: TheBeautifulDude (Zato-1) beat 2GBCombo (Venom) 2-0.

• Winners semi-finals: Foo (Kum Haehyun) beat HM|Dogura (Raven) 2-1.

Guilty Gear Xrd Revelator — Top 16 battle log


• Toki (Axl) eliminated CT_Warrior (Elphelt) 2-1.

• TFA|KizzieKay (Sin) eliminated Bearell (Johnny) 2-0.

• TS|NerdJosh (Elphelt) eliminated Kusanagi (Ramlethal) 2-1.

• BjornSonOfBear (Chipp) eliminated Omi (Elphelt) 2-1.

• TS|NerdJosh (Elphelt) eliminated Octo (Potemkin) 2-0.

• Omi (Elphelt) eliminated LV|Shrugu (Elphelt) 2-0.

• Toki (Axl) eliminated ImNotASandwich (Chipp) 2-1.

• DeadSpike (Ky) was disqualified, leading to Bearell (Johnny) advancing.

• 2GBCombo (Venom) beat TFA|KizzieKay (Sin) 2-0.

• TheBeautifulDude (Zato-1) beat CT_Warrior (Elphelt) 2-0.

• Foo (Kum Haehyun) beat BjornSonOfBear (Chipp) 2-1.

• HM|Dogura (Raven) beat Kusanagi (Ramlethal) 2-0.

Super Smash Bros. Wii U — Results


1. IMT|ANTi (Mario)
2. CLG|VoiD (Sheik)
3. eM|Zenyou (Mario)
4. NME|Tyrant (Meta Knight)
5. FAD|Zan (Toon Link)
5. ApologyMan (Lucario)
7. Infamous|K9sBruce (Diddy Kong)
7. Pitbull (Lucario)

Super Smash Bros. Wii U — Top 8 battle log


• Grand finals, second set: IMT|ANTi (Mario) eliminated CLG|VoiD (Sheik) 3-1.

• Grand finals, first set: CLG|VoiD (Sheik) beat IMT|ANTi (Mario) 3-1.

• Losers finals: CLG|VoiD (Sheik) eliminated eM|Zenyou (Mario) 3-2.

• Losers semi-finals: eM|Zenyou (Mario) eliminated NME|Tyrant (Meta Knight) 3-0.

• NME|Tyrant (Meta Knight) eliminated ApologyMan (Lucario) 3-0.

• eM|Zenyou (Mario) eliminated FAD|Zan (Toon Link) 3-2.

• Winners finals: IMT|ANTi (Mario) beat CLG|VoiD (Sheik) 3-0.

• NME|Tyrant (Meta Knight) eliminated Pitbull (Lucario) 3-2.

• eM|Zenyou (Mario) eliminated K9sBruce (Diddy Kong) 3-0.

• Winners semi-finals: CLG|VoiD (Sheik) beat FAD|Zan (Toon Link) 3-0.

• Winners semi-finals: IMT|ANTi (Mario) beat ApologyMan (Lucario) 3-1.

Killer Instinct — Results


1. BH|Thompxson (Jago)
2. Circa|Nicky (Fulgore)
3. SA|LCD (Orchid, Kim Wu)
4. F3|Sleep (Kan-Ra, Arbiter)
5. BxA|DevilMayCare (TJ Combo)
5. GXG|Runex (Omen, Rash, TJ Combo, Fulgore)
7. BxA|Jackal (Gargos)
7. C4|GnarlyFeats (Rash, Orchid)

Killer Instinct — Top 8 battle log


• Grand finals, first set: BH|Thompxson (Jago) eliminated Circa|Nicky (Fulgore) 3-2.

• Losers finals: Circa|Nicky (Fulgore) eliminated SA|LCD (Orchid) 3-0.

• Winners finals: BH|Thompxson (Jago) beat Circa|Nicky (Fulgore) 3-2.

• Losers semi-finals: SA|LCD (Kim Wu, Orchid) eliminated F3|Sleep (Arbiter) 3-2.

• F3|Sleep (Arbiter) eliminated GXG|Runex (Rash, TJ Combo) 3-1.

• SA|LCD (Orchid) eliminated BxA|DevilMayCare (TJ Combo) 3-2.

• GXG|Runex (Omen) eliminated C4|GnarlyFeats (Rash) 3-2.

• BxA|DevilMayCare (TJ Combo) eliminated BxA|Jackal (Gargos) 3-1.

• Winners semi-finals: BH|Thompxson (Jago) beat SA|LCD (Orchid) 3-1.

• Winners semi-finals: Circa|Nicky (Fulgore) beat F3|Sleep (Kan-Ra) 3-0.

Team Tournaments and Exhibitions


Street Fighter 5 3v3 Team Tournament — Results


1. The Trinity
- EVB|Chris Tatarian (Ken)
- FOX|Julio (Ken)
- Brenttiscool (Ken)

2. We Love Money Match
- Secret|Poongko (Cammy)
- /r/Kappa|Xyzzy (Birdie)
- Reiketsu (Vega)

3. Team East Coast?
- CCG|NYChrisG (Guile)
- F3|Alucard (Birdie)
- NVT|Flash (Vega)

4. Dominican Republic
- GAM|DR Ray (Vega)
- GAM|Caba (Ryu)
- CCG|Menard (Birdie)

5. Team International
- GAM|Juanja (Necalli)
- YouDeal|Yukadon (Nash)
- Tampa Bison (M. Bison)

5. YUNG BOIZ
- TatsuShoryu (Dhalsim)
- CKD|Babushas (Necalli)
- GTG|MikeAndIke12 (Laura)

7. Desperate For 3rd
- Filipinoman (Chun-Li)
- Stupendous (Zangief)
- ROM (Vega)

7. Hail Mary
- HM|Dogura (Necalli)
- HM|Go1 (Chun-Li)
- HM|Eita (Ken)

Street Fighter 5 USA vs. International — Results


1. International
- /r/Kappa|Xyzzy (Birdie)
- Secret|Poongko (Cammy)
- OilKing (Rashid)
- EG|Momochi (Ken)
- Qanba|Xiao Hai (Cammy)

2. USA
- CCG|NYChrisG (Guile)
- Filipinoman (Chun-Li)
- F3|Alucard (Birdie)
- EVB|Chris Tatarian (Ken)
- NVT|Flash (Vega)

Street Fighter 5 USA vs. International Exhibition — Battle Log


• EG|Momochi (Ken) beat NVT|Flash (Vega) 2-0.

• EG|Momochi (Ken) beat EVB|Chris Tatarian (Ken) 2-1.

• EG|Momochi (Ken) beat F3|Alucard (Birdie) 2-1.

• EG|Momochi (Ken) beat Filipinoman (Chun-Li) 2-0.

• Filipinoman (Chun-Li) beat OilKing (Rashid) 2-0.

• Filipinoman (Chun-Li) beat Secret|Poongko (Cammy) 2-0.

• Secret|Poongko (Cammy) beat CCG|NYChrisG (Guile) 2-0.

• CCG|NYChrisG (Guile) beat /r/Kappa|Xyzzy (Birdie) 2-1.

Street Fighter 5 WNF vs. Dominican Republic — Results


1. Dominican Republic
- GAM|Juanja (Necalli)
- GAM|Heurez (Ken)
- GAM|Caba (Ryu)
- CCG|Menard (Birdie)
- GAM|DR Ray (Vega)

2. Wednesday Night Fights
- Brenttiscool (Ken)
- Wrathmatics (Karin)
- RN|Alex Myers (Cammy)
- Commander Jesse (Dhalsim)
- DS|Stupendous (Zangief)

Street Fighter 5 WNF vs. Dominican Republic Exhibition — Battle Log


• CCG|Menard (Birdie) beat DS|Stupendous (Zangief) 2-1.

• CCG|Menard (Birdie) beat Commander Jesse (Dhalsim) 2-0.

• CCG|Menard (Birdie) beat RN|Alex Myers (Cammy) 2-0.

• RN|Alex Myers (Cammy) beat GAM|Caba (Ryu) 2-1.

• GAM|Caba (Ryu) beat Wrathmatics (Karin) 2-0.

• Wrathmatics (Karin) beat GAM|Heurez (Ken) 2-1.

• Wrathmatics (Karin) beat GAM|Juanja (Necalli) 2-1.

• GAM|Juanja (Necalli) beat Brenttiscool (Ken) 2-0.

Event Schedule


SoCal Regionals 2016 Schedule image #1 SoCal Regionals 2016 Schedule image #2 SoCal Regionals 2016 Schedule image #3
Click images for larger versions

Schedule images courtesy of AceKingOffSuit.
Contributions to this story have been made by Diomil, Jennz and NoizyChild.
Load comments (136)