East Coast Throwdown 5 results, stream archives and more featuring ChrisG, Justin Wong, Dieminion, PR Balrog, Filipino Champ, Ricky Ortiz

Posted by Nicholas 'MajinTenshinhan' Taylor • May 19, 2013 at 8:13 p.m. PDT
East Coast Throwdown 5 results, stream archives and more featuring ChrisG, Justin Wong, Dieminion, PR Balrog, Filipino Champ, Ricky Ortiz Updated with final results: This story has been updated with the final results from East Coast Throwdown 5.

East Coast Throwdown 5 is about to get going, with the pools being shown on stream from 12 P.M., live from Morristown, New Jersey. The tournament will take place during May 18th-19th, and features Ultimate Marvel vs. Capcom 3, Super Street Fighter 4 Arcade Edition v2012, Street Fighter X Tekken v2013, Injustice: Gods Among Us, Tekken Tag Tournament 2 and more on the main stage, with lots of side tournaments going on as well. For a full rundown of the titles being competed in, hit up our tournament preview.

Hit the jump to check out the streams, with main streaming duties being handled by TeamSp00ky. Secondary streams will be held by Deadly Bison Entertainment, KombatNetwork and Bibiquadium.

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 — Results


1. GU|Flocker (Zero, Vergil, Hawkeye | Others)
2. AGE|NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil | Others)
3. EG|Justin Wong (Wolverine, Spencer, Frank West | Others)
4. coL|Filipino Champ (Magneto, Dr. Doom, Phoenix | Others)
5. EG|PR Balrog (Wolverine, Dr. Doom, Vergil)
5. MH|Flux (Zero, Vergil, Dante)
7. EMP|Dieminion (Viewtiful Joe, Morrigan, Dr. Strange | Others)
7. MH|Unkn0wn (Wesker, Sentinel, C. Viper)

9. CJ Showstopper (Magneto, Dr. Doom, Vergil | Others)
9. AGE|Knives (Spencer, Sentinel, Akuma)
9. BIFU|Winrich (Vergil, Wesker, Strider | Others)
9. UVG|Noel Brown (Wolverine, Frank West, Wesker | Others)
13. KaneBlueRiverCL (Haggar, Hulk, Sentinel)
13. RG|Masta CJ (Dormammu, Magneto, Dr. Doom)
13. GoldenBoyNeo (Magneto, Dr. Doom, Phoenix)
13. EMP|IFC Yipes (Dante, Vergil, Magneto)

17. ?
17. ?
17. EMP|KDZ (Wolverine, Dr. Doom, Vergil)
17. JRosa (Morrigan, Dr. Doom, Strider)
17. TS|Fooblat (Hulk, Haggar, Wesker | Others)
17. XAN|DJ Huoshen (Vergil, Felicia, Taskmaster)
17. TA|Moonz (Nova, MODOK, Amaterasu)
17. MH|RayRay (Ryu, Magneto, Sentinel)
25. ?
25. ?
25. AG|Demon Hyo (Hawkeye, Storm, Dr. Doom | Others)
25. Destroyer
25. LTP (MODOK, Dr. Strange, Dr. Doom)
25. Sean Y. (Vergil, Strider, Dr. Doom)
25. Mike Infinite (Magneto, Dormammu, Dr. Doom)
25. TA|Predator (Haggar, Chris, Wesker)

Street Fighter X Tekken — Results


1. TS|Sabin (Dhalsim, Alisa)
2. EMP|NuckleDu (Guile, Zangief)
3. EG|Justin Wong (Hwoarang, Chun-Li | Others)
4. EMP|DragonGod (Hwoarang, Law | Alisa, Hwoarang)
5. AB|Jan (Zangief, JACK-X)
5. EG|Ricky Ortiz (Chun-Li, Rufus)
7. EG|PR Balrog (Kazuya, Dudley | Others)
7. EG|fLoE (Jin, Rufus)

Injustice: Gods Among Us — Results


1. EMP|Tom Brady (Aquaman)
2. EMP|REO (Batman, Nightwing, Black Adam)
3. AGE|NYChrisG (Green Arrow, Black Adam, Batman)
4. EMP|CD Jr. (Superman)
5. EMP|DragonGod (Black Adam)
5. KN|Crazy Dominican (Doomsday)
7. VSM|Jailhouse (Green Lantern, Cyborg)
7. BIFU|Insaynne (Aquaman)

9. Rico Suave (Black Adam)
9. Mike Infinite (Doomsday)
9. JRosa (Green Lantern, Batman)
9. EG|fLoE (Green Lantern, Superman)

Super Street Fighter 4 Arcade Edition v2012 — Results


1. EG|Justin Wong (Rufus)
2. RDP|Gridman (C. Viper)
3. EG|PR Balrog (Fei Long, Balrog)
4. AGE|NYChrisG (Sakura)
5. RDP|WeirdoNeo (Juri)
5. AGE|Wolfkrone (C. Viper)
7. TS|Sabin (Dhalsim, Rose)
7. EG|Ricky Ortiz (Rufus)

Dead or Alive 5 — Results


1. Mr Kwiggle (Christie)
2. Xcalibur Bladez (Helena, Alpha-152, Gen Fu)
3. Sonic Fox (Christie, Alpha-152)
4. Blackula (Lei Fang)

Tekken Tag Tournament 2 — Results


1. JDCR (Heihachi, Armor King)
2. AGE|NYCFab (Miguel, Bob)
3. MI|FightingGM (Lee, Violet)
4. PI|Trungy (Steve, Lars)

Darkstalkers: Resurrection — Results


1. Baco (B.B. Hood)
2. MGV|Apollo (Lord Raptor)
3. More4YourBuck (Q-Bee)
4. EG|fLoE (Sasquatch, Victor)

Persona 4 Arena — Results


1. IPG|Grover (Narukami)
2. IPG|Colpevole (Chie)
3. Rokunaya (Mitsuru, Yosuke)
4. Danny Scheme (Shadow Labrys)
5. LPT (Yukiko)
5. Mindagame (Aigis)
7. Omniscythe (Chie)
7. Zealous5000 (Yukiko)

King of Fighters 13 — Results


1. AGE|Romance (King, Benimaru, Yuri)
2. PachuKOF (Kim, Takuma, Shen)
3. KaneBlueRiverCL (Raiden, Takuma, Vice)
4. MarcoPolo (EX Kyo, Yuri, Benimaru)
5. TSB|Malik
5. GU|Flocker
7. Merkilo
7. Zeal

Mortal Kombat 9


1. EMP|REO
2. SawnikFawx (Mileena, Sonya)
3. AGE|NYChrisG

BlazBlue Continuum Shift Extend — Results


1. HhH|Tsuuna (Bang)
2. Level5-Chan (Tsubaki)
3. Scott Kincard (Jin)
4. Pochp (Mu - 12)
5. Dospel (Tager)
5. Danny Scheme (Valkenhayn)

Guilty Gear XX Accent Core — Results


1. BT|MarlinPie (Ky)
2. RPD|Alex Smith (May)
3. AGE|Flash Metroid (May)
4. Mulligan (Jam)
5. Alzarath (Testament)
5. VR-Raiden (Sol)

Soul Calibur 5 - Results


1. Woahhzz (Patroklos A)
2. TS420S|The Jimbonator (Ezio)
3. IRM|I Rock The Maxi (Maxi)
4. JJJ (Leixia)
5. Thermidor (Nightmare)

Exhibition results


Marvel vs. Capcom 2 exhibition round robin event


1. GoldenBoyNeo (3-0)
2. EMP|Sanford Kelly (2-1)
3. EG|Justin Wong (1-2)
4. Josh360 (0-3)

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 exhibition matches


EG|PR Balrog ○ ● ● ● ○ ○ ● ● ● ● ● ● ○ ● 10
MH|Unkn0wn   ● ○ ○ ○ ● ● ○ ○ ○ ○ ○ ○ ● ○ 4
PR Balrog's team was Wolverine, Dr. Doom, Vergil and Unkn0wn played Wesker, Sentinel, C. Viper.

KaneBlueRiver ● ○ ○ ● ○ ○ ○ ● ● ● ● ○ ○ ○ ● ○ ● ● ○ ○ ● ○ ○ ● ● ● ○ ● ● 15
TS|Fooblat       ○ ● ● ○ ● ● ● ○ ○ ○ ○ ● ● ● ○ ● ○ ○ ● ● ○ ● ● ○ ○ ○ ● ○ ○ 14
KaneBlueRiver played a team of Haggar, Hulk and Sentinel. Fooblat played the teams of Hulk, Haggar, Wesker and Hulk, Haggar, Dr. Doom.

Battle logs


Ultimate Marvel vs. Capcom 3 — Top 8 battle log


• Grand finals, second set: GU|Flocker (Zero, Vergil, Strider) eliminated AGE|NYChrisG (Morrigan, Magneto, Dr. Doom) 3-1.

• Grand finals, first set: AGE|NYChrisG (Morrigan, Magneto, Dr. Doom) beat GU|Flocker (Zero, Vergil, Strider) 3-1.

• Losers finals: AGE|NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil) eliminated EG|Justin Wong (Wolverine, Storm, Akuma) 3-2.

• AGE|NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil) eliminated coL|Filipino Champ (Dormammu, Morrigan, Phoenix) 3-1.

• Winners finals: GU|Flocker (Zero, Vergil, Hawkeye) beat EG|Justin Wong (Wolverine, Spencer, Frank West) 3-2.

• coL|Filipino Champ (Magneto, Dr. Doom, Phoenix) eliminated EG|PR Balrog (Wolverine, Dr. Doom, Vergil) 3-2.

• AGE|NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil) eliminated MH|Flux (Zero, Vergil, Dante) 3-1.

• EG|PR Balrog (Wolverine, Dr. Doom, Vergil) eliminated EMP|Dieminion (Viewtiful Joe, Morrigan, Dr. Strange) 3-1.

• MH|Flux (Zero, Vergil, Dante) eliminated MH|Unkn0wn (Wesker, Sentinel, C. Viper) 3-2.

• EG|Justin Wong (Wolverine, Spencer, Frank West) beat coL|Filipino Champ (Magneto, Dr. Doom, Phoenix) 3-0.

• GU|Flocker (Zero, Vergil, Strider) beat AGE|NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil) 3-1.

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 — Top 16 battle log


• MH|Unkn0wn (Wesker, Sentinel, C. Viper) eliminated CJ Showstopper (Magneto, Dr. Doom, Vergil | Wolverine, Dr. Doom, Vergil).

• EG|PR Balrog (Wolverine, Dr. Doom, Vergil) eliminated AGE|Knives (Spencer, Sentinel, Akuma).

• MH|Flux (Zero, Vergil, Dante) eliminated BIFU|Winrich (Vergil, Wesker, Strider).

• EMP|Dieminion (Viewtiful Joe, Morrigan, Dr. Strange) eliminated UVG|Noel Brown (Wolverine, Frank West, Wesker | Wolverine, Dr. Doom, Phoenix) 3-1.

• AGE|NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil) beat EMP|Dieminion (Viewtiful Joe, Morrigan, Dr. Strange | Viewtiful Joe, Dr. Doom, Dr. Strange) 3-0.

• GU|Flocker (Zero, Vergil, Hawkeye) beat EG|PR Balrog (Wolverine, Dr. Doom, Vergil) 3-0.

• MH|Unkn0wn (Wolverine, Sentinel, Wesker) eliminated RG|Masta CJ (Dormammu, Magneto, Dr. Doom) 3-0.

• coL|Filipino Champ (Magneto, Dr. Doom, Phoenix) beat CJ Showstopper (Wolverine, Dr. Doom, Vergil | Magneto, Dr. Doom, Vergil) 3-0.

• EG|Justin Wong (Wolverine, Spencer, Frank West) beat MH|Flux (Zero, Vergil, Dante) 3-1.

• BIFU|Winrich (Vergil, Wesker, Strider | Wolverine, Dr. Doom, Vergil) eliminated GoldenBoyNeo (Magneto, Dr. Doom, Phoenix) 3-2.

• UVG|Noel Brown (Wolverine, Frank West, Wesker | Wolverine, Dr. Doom, Phoenix) eliminated EMP|IFC Yipes (Dante, Vergil, Magneto) 3-2.

• AGE|Knives (Spencer, Sentinel, Akuma) eliminated KaneBlueRiverCL (Haggar, Hulk, Sentinel).

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 — Top 32 battle log


• RG|MastaCJ (Dormammu, Magneto, Dr. Doom) eliminated JRosa (Morrigan, Dr. Doom, Strider) 3-1.

• GoldenBoyNeo (Magneto, Dr. Doom, Phoenix) eliminated TS|Fooblat (Hulk, Haggar, Dr. Doom | Hulk, Haggar, Wesker) 3-0.

• GoldenBoyNeo (Magneto, Dr. Doom, Phoenix) eliminated AG|Demon Hyo (Hawkeye, Storm, Dr. Doom | Wolverine, Chun-Li, Magneto) 3-1.

• EG|PR Balrog (Wolverine, Dr. Doom, Vergil) beat TS|Fooblat (Hulk, Haggar, Wesker) 3-1.

• AGE|Knives (Spencer, Sentinel, Akuma) eliminated XAN|DJ Huoshen (Vergil, Felicia, Taskmaster).

• EMP|IFC Yipes (Dante, Vergil, Magneto) eliminated KDZ (Wolverine, Dr. Doom, Vergil).

• KDZ (Wolverine, Dr. Doom, Vergil) eliminated Sean Y (Vergil, Strider, Dr. Doom).

• JRosa (Morrigan, Dr. Doom, Strider) eliminated TA|Predator (Haggar, Chris, Wesker).

• AGE|NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil) beat RG|Masta CJ (Dormammu, Magneto, Dr. Doom).

• KaneBlueRiverCL (Haggar, Hulk, Sentinel) eliminated TA|Moonz (Nova, MODOK, Amaterasu) 3-2.

• BIFU|Winrich eliminated MH|RayRay (Ryu, Magneto, Sentinel).

• EMP|Dieminion (Viewtiful Joe, Morrigan, Dr. Strange) beat MH|Unkn0wn (Wesker, Sentinel, C. Viper) 3-1.

• CJ Showstopper (Magneto, Dr. Doom, Vergil) beat EMP|IFC Yipes (Dante, Vergil, Magneto) 3-1.

• GU|Flocker (Zero, Vergil, Hawkeye) beat MH|RayRay (Ryu, Magneto, Sentinel).

• coL|Filipino Champ (Magneto, Dr. Doom, Phoenix) beat UVG|Noel Brown (Wolverine, Frank West, Wesker) 3-0.

• MH|Flux (Zero, Vergil, Dante) beat XAN|DJ Huoshen (Fleicia, Vergil, Taskmaster) 3-2.

• KaneBlueRiverCL (Haggar, Hulk, Sentinel) eliminated Destroyer.

• BIFU|Winrich eliminated Mike Infinite (Magneto, Dormammu, Dr. Doom).

• AGE|Knives (Spencer, Sentinel, Akuma) eliminated LTP (MODOK, Dr. Strange, Dr. Doom) 3-0.

• EG|Justin Wong (Wolverine, Spencer, Frank West) beat TA|Moonz (Nova, MODOK, Amaterasu) 3-2.

Street Fighter X Tekken — Top 8 battle log


• Grand finals, second set: TS|Sabin (Dhalsim, Alisa) eliminated EMP|NuckleDu (Guile, Zangief) 3-1.

• Grand finals, first set: TS|Sabin (Dhalsim, Alisa) beat EMP|NuckleDu (Guile, Zangief) 3-2.

• TS|Sabin (Dhalsim, Alisa) eliminated EG|Justin Wong (Hwoarang, Chun-Li | Elena, Chun-Li) 3-2.

• TS|Sabin (Dhalsim, Alisa) eliminated EMP|DragonGod (Alisa, Hwoarang | Hwoarang, Law) 2-0.

• EMP|DragonGod (Hwoarang, Law) eliminated AB|Jan (Zangief, JACK-X) 2-1.

• Winners finals: EMP|NuckleDu (Guile, Zangief) beat EG|Justin Wong (Hwoarang, Chun-Li) 3-1.

• TS|Sabin (Dhalsim, Alisa) eliminated EG|Ricky Ortiz (Chun-Li, Rufus) 2-1.

• EG|Justin Wong (Hwoarang, Chun-Li) beat EMP|DragonGod (Hwoarang, Law) 2-0.

• TS|Sabin (Dhalsim, Alisa) eliminated EG|PR Balrog (Kazuya, Dudley | Dudley, Paul) 2-1.

• AB|Jan (JACK-X, Zangief) eliminated EG|fLoE (Jin, Rufus) 2-1.

Notable matches log - Pools


• IU|SkiSonic (Elena, Bob) eliminated AGE|NYChrisG (Hwoarang, Chun-Li) 2-1.

Injustice: Gods Among Us — Top 8 battle log


• Grand finals, second set: EMP|Tom Brady (Aquaman) eliminated EMP|REO (Black Adam) 3-0.

• Grand finals, first set: EMP|REO (Black Adam) beat EMP|Tom Brady (Aquaman) 3-2.

• EMP|REO (Batman) eliminated AGE|NYChrisG (Green Arrow, Batman, Black Adam) 3-0.

• AGE|NYChrisG (Black Adam) eliminated EMP|CD Jr. (Superman) 2-1.

• EMP|CD Jr. (Superman) eliminated EMP|DragonGod (Black Adam) 2-0.

• Winners finals: EMP|Tom Brady (Aquaman) beat EMP|REO (Nightwing) 3-2.

• AGE|NYChrisG (Green Arrow) eliminated KN|Crazy Dominican (Doomsday) 2-0.

• EMP|REO (Batman) beat EMP|CD Jr. (Superman) 2-0.

• EMP|Tom Brady (Aquaman) beat AGE|NYChrisG (Green Arrow) 2-0.

• KN|Crazy Dominican (Doomsday) eliminated VSM|Jailhouse (Cyborg, Green Lantern) 2-0.

• EMP|DragonGod (Black Adam) eliminated BIFU|Insaynne (Aquaman) 2-0.

Injustice: Gods Among Us — Top 32 battle log


• KN|Crazy Dominican (Doomsday) eliminated Rico Suave (Black Adam) 2-1.

• EMP|DragonGod (Black Adam) eliminated JRosa (Batman) 2-1.

• VSM|Jailhouse (Green Lantern) eliminated EG|fLoE (Superman) 2-0.

• BIFU|Insaynne (Aquaman) eliminated Mike Infinite (Doomsday) 2-0.

• AGE|NYChrisG (Green Arrow) beat Rico Suave (Black Adam) 2-1.

• EMP|CD Jr. (Superman) beat EMP|DragonGod (Black Adam) 2-0.

• EMP|REO (Batman) beat Mike Infinite (Doomsday) 2-1.

• EMP|Tom Brady (Aquaman) beat EG|fLoE (Green Lantern) 2-1.

• VSM|Jailhouse (Green Lantern) eliminated PTH|Relaxed State (Cyborg) 2-1.

• AGE|NYChrisG (Green Arrow) beat JRosa (Green Lantern) 2-0.

• EMP|DragonGod (Black Adam) beat RESE|Killinator (Doomsday) 2-0.

• EMP|REO (Batman, Nightwing) beat STB|Reggin (Raven) 2-1.

• KN|Crazy Dominican (Doomsday) eliminated Blood Hawk (Harley Quinn) 2-0.

• Mike Infinite (Doomsday) beat PTH|Relaxed State (Cyborg) 2-0.

• EMP|Tom Brady (Aquaman) beat Magneto Halfway (Cyborg) 2-0.

Super Street Fighter 4: Arcade Edition v2012 — Top 8 battle log


• Grand finals: EG|Justin Wong (Rufus) eliminated RDP|Gridman (C. Viper, T. Hawk) 3-0.

• Losers finals: RPD|Gridman (C. Viper) eliminated EG|PR Balrog (Fei Long) 3-1.

• RDP|Gridman (C. Viper) eliminated AGE|NYChrisG (Sakura) 2-0.

• Winners finals: EG|Justin Wong (Rufus) beat EG|PR Balrog (Fei Long, Balrog) 3-0.

• AGE|NYChrisG (Sakura) eliminated RDP|WeirdoNeo (Juri) 2-0.

• RPD|Gridman (C. Viper) eliminated AGE|Wolfkrone (C. Viper) 2-0.

• AGE|NYChrisG (Sakura) eliminated TS|Sabin (Rose) 2-1.

• AGE|Wolfkrone (C. Viper) eliminated EG|Ricky Ortiz (Rufus) 2-1.

• EG|Justin Wong (Rufus) beat RPD|Gridman (C. Viper) 2-1.

• EG|PR Balrog (Fei Long) beat RPD|WeirdoNeo (Juri) 2-0.

Notable matches log - Pools


• AGE|Wolfkrone (C. Viper) beat EG|Ricky Ortiz (Rufus).

Dead or Alive 5 — Top 4 battle log

• Grand finals, second set: Mr. Kwiggle (Christie) eliminated Xcalibur Bladez (Helena, Alpha-152) 3-0.

• Grand finals, first set: Xcalibur Bladez (Alpha-152, Gen Fu, Helena) beat Mr. Kwiggle (Christie) 3-2.

• Losers finals: Xcalibur Bladez (Alpha-152) eliminated Sonic Fox (Christie, Alpha-152) 3-0.

• Winners finals: Mr. Kwiggle (Christie) beat Sonic Fox (Christie) 3-2.

• Xcalibur Bladez (Helena) eliminated Blackula (Lei Fang) 2-0.

Tekken Tag Tournament 2 — Top 4 battle log


• Grand finals: JDCR (Heihachi, Armor King) eliminated AGE|NYCFab (Miguel, Bob) 3-1.

• Losers finals: AGE|NYCFab (Miguel, Bob) eliminated MI|FightingGM (Lee, Violet) 3-2.

• Winners finals: JDCR (Heihachi, Armor King) beat AGE|NYCFab (Miguel, Bob) 3-0.

• MI|FightingGM (Lee, Violet) eliminated PI|Trungy (Steve, Lars) 3-2.

Darkstalkers Resurrection — Top 4 battle log


• Grand finals: Baco (B.B. Hood) eliminated MGV|Apollo (Lord Raptor) 3-2.

• Losers finals: MGV|Apollo (Lord Raptor) eliminated More4YourBuck (Q-Bee) 3-0.

• Winners finals: Baco (B.B. Hood) beat More4YourBuck (Q-Bee) 3-0.

• MGV|Apollo (Lord Raptor) eliminated EG|fLoE (Sasquatch, Victor) 2-1.

Persona 4 Arena — Top 4 battle log


• Grand finals, second set: IPG|Grover (Narukami) eliminated IPG|Colpevole 3-1.

• Grand finals, first set: IPG|Grover (Narukami) beat IPG|Colpevole (Chie) 3-1.

• IPG|Grover (Narukami) eliminated Rokunaya (Mitsuru) 3-0.

• IPG|Grover (Narukami) eliminated Danny Scheme (Shadow Labrys) 2-0.

• Winners finals: IPG|Colpevole (Chie) beat Rokunaya (Mitsuru, Yosuke) 3-0.

Persona 4 Arena — Top 8 battle log


• IPG|Grover (Narukami) eliminated LPT (Yukiko) 2-0.

• Danny Scheme (Shadow Labrys) eliminated Mindagame (Aigis) 2-0.

• Mindagame (Aigis) eliminated Omniscythe (Chie) 2-0.

• LPT (Yukiko) eliminated Zealous5000 (Yukiko) 2-0.

King of Fighters 13 — Top 4 battle log


• Grand finals: AGE|Romance (King, Benimaru, Yuri) eliminated PachuKOF (Kim, Takuma, Shen) 3-0.

• Losers finals: PachuKOF (Takuma, Kim, Shen) eliminated KaneBlueRiverCL (Raiden, Takuma, Vice) 3-1.

• PachuKOF (Shen, Takuma, Kim) eliminated MarcoPolo (EX Kyo, Yuri, Benimaru) 2-1.

• Winners finals: AGE|Romance (Benimaru, King, Yuri) beat KaneBlueRiverCL (Raiden, Takuma, Vice) 3-1.

Marvel vs. Capcom 2 exhibition round robin battle log


• GoldenBoyNeo (Storm, Sentinel, Captain Commando) beat EG|Justin Wong (Storm, Sentinel, Cyclops) 4-3.

• EMP|Sanford Kelly (Sentinel, Storm, Captain Commando) beat Josh360 (Magneto, Iron Man, Sentinel) 4-0.

• EMP|Sanford Kelly (Storm, Sentinel, Captain Commando) beat EG|Justin Wong (Sentinel, Cyclops, Storm) 4-3.

• GoldenBoyNeo (Sentinel, Storm, Captain Commando) beat Josh360 (Magneto, Iron Man, Sentinel) 4-3.

• EG|Justin Wong (Storm, Sentinel, Cyclops) beat Josh360 (Iron Man, Sentinel, Magneto) 4-0.

• GoldenBoyNeo (Sentinel, Storm, Captain Commando) beat EMP|Sanford Kelly (Storm, Sentinel, Captain Commando) 4-3.

Sponsors: Mad Catz, VXG, Atlus, Tritton, AverMedia, OneFrameLink and Ultra Spec Cables.

Some results from 995Phil and SRKfunkdoc.

Load comments (191)