Frosty Faustings VI results and stream archive ft. Perfect Legend, OMG Itz Andre, Danke, NeoKarsh, German Luger and more

Posted by Jonathan 'Catalyst' Grey • December 29, 2013 at 8:19 p.m. PST

Updated with results and a stream archive: This story has been updated with some results and a stream archive from the finals day of Frosty Faustings VI.

Chicago's second biggest tournament of the year, Frosty Faustings VI is taking place today and tomorrow at the Game Pazzo, in Chicago, IL.

Some of the notable players participating include FNATIC|Perfect Legend, TFA|OMG Itz Andre, Denial|Danke, AGT|NeoKarsh, Mean Saltine, Spriggan and TFA|German Luger.

Games being played include SSF4 AE v2012, UMvC3, MK9, KoF13, BBCP, GGXXAC+R, TTT2, P4A and more.

To view the live streams and see a full schedule, hit the jump.

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 - Results


1. AGT|NeoKarsh (Nova, Spencer, Taskmaster)
2. CORN|JDM (Zero, Dante, Vergil)
3. TFA|OMG Itz Andre (Wesker, Magneto, Vergil | Others)
4. Denial|Danke (Zero, Dr. Doom, Iron Man)
5. PDice (Magneto, Nova, Sentinel)
5. NB|NodyWeightCreed (Captain America, Nova, Strider)
7. Raging Rican (Zero, Dante, Trish)
7. Dekline (Dante, Trish, Vergil)

Super Street Fighter 4 Arcade Edition v2012 - Results


1. TFA|German Luger (Vega)
2. Scrimps (Chun-Li)
3. || Baka || (Fei Long)
4. AGT|NeoKarsh (Makoto)
5. TFA|Weapons Left (Zangief)
5. MadWak (Sagat)
7. Mr. K (Seth)
7. OctopusOnFire (Blanka)

Injustice: Gods Among Us - Results


1. WoundCowboy 88 (Sinestro)
2. FNATIC|Perfect Legend (Scorpion, Superman, Doomsday)
3. Emporer Max (Bane)
4. GGA|16-Bit (Catwoman)
5. AK|Iron Sword (Raven)
5. GGA|Wafflez (Green Lantern)
7. GGA|PimPimJim (Hawkgirl)
7. NRF|Saucy Jack (Doomsday)

King of Fighters 13 - Results


1. Mario E (EX Iori, Terry, EX Kyo)
2. James Jr. (EX Kyo, Kim, Benimaru | Others)
3. Jamarvelous (Benimaru, Hwa, Takuma | Others)
4. Grublet (EX Iori, Ash, Kim)
5. IFD|Flex (Mr. Karate, Hwa, Kim)
5. Kenneth (Mr. Karate, Hwa, Benimaru)
7. IFC|Humbag (Kyo, Duo Lon, Mr. Karate)
7. King of Bums (Kim, Takuma, Raiden)

Tekken Tag Tournament 2 - Results


1. Segi (Marduk, Jack-6)
2. KiT|Lil Majin (King, Armor King | Others)
3. Cuddle Core (Alisa, Xiaoyu | Others)
4. TFA|Jody Tha Great (Violet, Lee)
5. H3 The Game (Jin, Dragunov)
5. Shinblade (Steve, Nina)
7. KiT|Vandy (Jaycee, Michelle)
7. BrawlPro (Armor King, King)

Mortal Kombat 9 - Results


1. FNATIC|Perfect Legend (Kung Lao, Kabal)
2. GGA|Dizzy (Johnny Cage)
3. Semi Evil Ryu (Sub-Zero)

Dead or Alive 5 Ultimate - Results


1. FNATIC|Perfect Legend (Gen Fu)
2. Hoodless (Zack, Rig)
3. SRM|Ryujin (Jann Lee)

BlazBlue: Chrono Phantasma - Results


1. Pops (Platinum)
2. Crazy Ape (Carl)
3. ChosenNinja (Noel)
4. BananaKen (Kokonoe)
5. CORN|AxisTheBeast (Azrael)
5. Denial|Danke (Kagura)
7. BunniesFromHell (Relius)
7. AKA (Valkenhayn)

Skullgirls - Results


1. Duckator (Valentine, Filia, Double)
2. La Sombra (Valentine, Parasoul)
3. PFGC|JayFord (Filia, Parasoul)
4. Latino Link (Squiggly, Cerebella)

Guilty Gear - Results


1. KBNova (Zappa)
2. Doren2k (Jam)
3. Sym (Millia)
4. BlackSnake (Venom)

Streams hosted by Bgcallisto and NobodyEXE. Contributions to this story by Pat, DevilMaySpy and FNATIC|Perfect Legend.

Load comments (42)